BODIE – 2016 – First

Bodie - 2016 - First

1. Under The See
2. All These Days
3. Church
4. So Be It
5. The River

Rok wydania: 2016
Wydawca: –
http://www.bodie.fr/


Ostatnio nader często, lgną pod moją recenzencką strzechę, albumy francuskich artystów. Tym razem przywędrowała z Francji debiutancka EP-ka BODIE. Za tą nazwą kryje się muzyczny projekt Thomasa Noëla. Szara, zamglona okładka raczej nie prorokuje wesołej i skocznej nuty. Minimalizm i mrok z niej bijący, idealnie wpisuje sie w muzyczny klimat tej płyty.

Prym wiodą tutaj akustyczne gitary (ale także mandolina) i delikatne symfoniczne akcenty. Na tym polu wyłania się spokojny, trochę natchniony, melancholijny wokal BODIE. Jest to tego typu muzyka, która recenzenckim zapędom, w szufladkowaniu dźwięków, może sprawić pewien problem. Gdzieś trzeba jednak te dźwięki usadowić. Wydaje mi się, że muzyka ta powinna sprawić najwięcej przyjemności, miłośnikom muzycznych pejzaży Dead Can Dance, a młodszym pokoleniowo słuchaczom, zwolennikom muzyki szkockiego Mogwai.

I jeszcze jedno skojarzenie. W ubiegłym roku, do mojej skrzynki wpadła płytka, do której z przyjemnością wracam. Jest to album „Ever” , pochodzącego z Brukseli, niezależnego artysty, Davida Lunda. Czuję, że podobnie może stać się, z tą pięcio-utworową, debiutancka Ep-ką młodego barda z Francji.

Marek Toma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *