BLACKFOOT – 1979 – Strikes

BLACKFOOT - 1979 - Strikes

1. Road Fever
2. I Got a Line on You (Spirit cover)
3. Left Turn on a Red Light
4. Pay My Dues (Blues Image cover)
5. Baby Blue
6. Wishing Well (Free cover)
7. Run and Hide
8. Train, Train (prelude)
9. Train, Train
10. Highway Song

Rok wydania: 1979
Wydawca: Atco


„Strikes” jest trzecim albumem southern rockowego zespołu Blackfoot. Chociaż w swojej karierze grupa wielokrotnie zmieniała styl, to jednak najlepiej czuje się w graniu a’la Lynyrd Skynyrd, co udowadnia wspomniane wydawnictwo.

Album rozpoczyna się od dynamicznej kompozycji „Road Fever”, którą charakteryzują zadziorne gitarowe zagrywki i sola gitarowe. Spokojniejszy, ale mający pozytywny akcent i harmonijne wokale „I Got a Line on You” również jest jednym z lepszych utworów na płycie. Po nim następuje niezwykle intrygujący „Left Turn on a Red Light”. Rozpoczyna go delikatna zagrywka na cleanie, po czym wchodzi nostalgiczny wokal Rickey’a Medlocke’a. Jednak największe wrażenie robi ładne zgranie wszystkich wokali oraz emocjonalne sola gitarowe. Słabiej grupa wypada w takich utworach jak „Pay My Dues”, opartych o rock’n’roll’a. Zdecydowanie lepiej spisuje się w southern rocku, czego przykładem jest rewelacyjny „Train, Train”.

Wyśmienitą kompozycję grupa prezentuje na zakończenie albumu. „Highway Song” to niezwykle nostalgiczna ballada, zagrana z niesamowitym wyczuciem. Rickey Medlocke osiągnął chyba apogeum swoich możliwości wokalnych. Zwraca uwagę również ciekawa gra Grega T. Walkera, bowiem bas słychać tu bardzo wyraźnie. Refleksyjne sola gitarowe oraz chórki tworzą w tym utworze znakomity klimat. Balladowa część w pewnym momencie przeradza się w szybkie, dynamiczne granie. Pomimo tego kawałek jest bardzo spójny.

„Strikes” to solidna porcja hard rocka i southern rocka. Fani kowbojskich klimatów w stylu Lynyrd Skynyrd z pewnością nie będą zawiedzeni.

8,5/10

Tomasz Raszko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *