BLACK THERAPY – 2014 – The Final Outcome

Black Therapy - 2014 - The Final Outcome

1. The Final Outcome
2. Black Crow
3. Mad World
4. Sunset Of The Truth

Rok wydania: 2014
Wydawca: Revalve Records
http://www.blacktherapy.it/site/


Niektóre zespoły po wydaniu płyty długogrającej – jak szybko jest to możliwe – przystępują do pracy nad następnym albumem. Są też i tacy, którzy w przerwach pomiędzy kolejnymi płytami pozwalają sobie na wydawnictwa krótsze. Do tej drugiej grupy zaliczyć można włoski Black Therapy, który po wydanym w 2013 roku debiucie „Symptoms Of A Common Sickness” postanowił rok później uraczyć nas czymś mniej obszernym.

Tak też na jesień ubiegłego roku światło dzienne ujrzał premierowy materiał w postaci EPki „The Final Outcome”. Zawiera ona jedynie cztery kompozycje, choć chciałoby się więcej, szczególnie, że debiut był całkiem niczego sobie. Jednak tym razem musimy zadowolić się jedynie kwadransem muzycznych wizji, a te mimo zwięzłej formy przedstawiają spory rozrzut stylistyczno – atmosferyczny. Ten wyraźnie wpływa na całościowy odbiór – jest on wyczuwalnie zachwiany.
Na pierwszy rzut idzie utwór tytułowy, wysoce energetyczny metalowy cios z wyraźnym błogosławieństwem stylistyki core’owej. Tutaj zespół rezygnuje z klimatycznych akcentów i decyduje na ogień, żywioł. W następnej kolejności dostajemy „Black Crow”, numer również nacechowany metalowym ciosem, ale tutaj jednoznaczność klimatu nie jest już tak oczywista. To zasługa zastosowania specyficznych gitarowych motywów w stylu My Dying Bride. Deficyt „klimatów”, doomowych kolorytów rekompensują „Mad World” z gościnnym udziałem klawiszowa Fleshgod Apocalypse oraz najspokojniejszy, całkowicie instrumentalny „Sunset Of The Truth”, który umiejętnie wyhamowuje jeszcze tak niedawno rozpędzoną maszynę. Cóż więcej można dodać? Tylko jedno – czemu tak krótko?!

EPka nie oddaje w pełni charakteru Black Therapy. Można ją jednak uznać jako ciekawe uzupełnienie udanego debiutu. Nie zmienia to jednak faktu, że w przypadku tego zespołu cztery utwory to stanowczo za mało – niedosyt pozostaje. Mam nadzieję, że Włosi już niebawem zewrą szyki i przystąpią do realizacji pełnego następcy Symptoms Of A Common Sickness”, czekam…

7/10

Marcin Magiera 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *