BLACK STONE CHERRY – 2019 – Black To Blues 2

BLACK STONE CHERRY - Black To Blues 2

1. Big Legged Woman
2. Me & The Devil Blues
3. All Your Love (I Miss Loving)
4. Down In The Bottom
5. Early One Morning
6. Death Letter Blues

Rok wydania: 2019
Wydawca: Mascot Label Group
http://www.blackstonecherry.com/


Zasadniczo nie jestem fanem sequeli, zarówno filmowych, jak i płytowych. Ale po wydanej dwa lata temu EP Black Stone Cherry, zawierających ich opracowania bluesowych standardów, po cichu liczyłem na więcej. I dobrze się stało, że kolejna porcja klasyki gatunku trafiła na płytę. Jedynkę zdominował Willie Dixon – postać bardzo zasłużona dla bluesa – na kontynuacji mamy do czynienia z większym zróżnicowaniem dostarczycieli repertuaru. Nie ma też aż tak oczywistych wyborów jak „Hoochie Coochie Man”. Chociaż wciąż są to utwory, po które chętnie sięgają bluesowi artyści w różnych zakątkach globu.

Freddie King, Robert Johnson, Otis Rush, Howlin’ Wolf, Elmore James i Son House – tej szóstce pokłoniła się tym razem ekipa z Kentucky. Oczywiście zrobiła to po swojemu, dodając mocy i ciężaru bluesowym standardom. Niektórych z interpretacji made by BSC, twórcy tych kawałków mogli by nie rozpoznać w pierwszej chwili. „Dwójka” – podobnie jak poprzedniczka – znów brzmi jak autorski materiał Black Stone Cherry. I bardzo dobrze, nawet jeśli znajdą się bluesowi puryści gotowi kręcić nosem, że to „za głośno, za ostro i panie, gdzie tu prawdziwy blues”.

Jeżeli dzięki tym wydawnictwom, panowie zachęcą młodsze pokolenie do sięgnięcia po oryginalne utwory mistrzów – będzie to kolejny sukces BSC! „Black To Blues 2” dostępne jest również na winylu – i w tym formacie nabierze jeszcze większego uroku…

8/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *