BLACK PERFUME – 2014 – Histeria (Ep.)

Black Perfume - 2014 - Histeria (Ep.)

1. PrzypływChwil
2. Histeria
3. Słowa
4. Na Nowo
5. Kochaj Albo Giń

Rok wydania: 2014
Wydawca: Black Perfume


Pograjmy rocka! Niech są ostre gitary, laska na wokalu, nieco banalne teksty a co najważniejsze ładne melodie! Przy odrobinie szczęścia jest szansa na sukces! Black Perfume to zespół, który bez chwili zastanowienia powinien uderzać do programów typu Mam Talent (a może już to zrobił? Nie wiem, nie oglądam). Gitary tną momentami niczym brzytwa („Histeria”) i robi się niemal metalowo, ale z drugiej strony za mikrofonem mamy wokalistkę (o niebanalnej urodzie), która gdy tylko przywdziewa image godny raperki (poszukajcie zdjęć zespołu) nijak nie pasuje mi wizualnie do stylistyki formacji. Najważniejsze jednak, że Paulina Aftanas, bo o niej mowa, dysponuje silnym i ciekawym głosem. Zaśpiewać bardziej lirycznie czy zadziorniej? To nie stanowi dla niej żadnego problemu. Chwilami odnoszę wręcz wrażenie, że swoim głosem wokalistka przysłania pozostałe instrumentarium.

„Histeria” to pięć zgrabnych rockowych kompozycji z tzw „momentami”. Najlepszy? Moim zdaniem zamykający całość „Kochaj ablo Giń” z ciekawą partia basu i bardzo dobrym melodycznie refrenem.

Przy odrobinie szczęścia zespół ma szansę wypłynąć na szerokie wody. Muzycy mają dar pisania nośnych melodii a za partie wokalne odpowiada nie dość że utalentowana to do tego ładna wokalistka. Warto im się przyglądać.

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *