BLACK NOODLE PROJECT, THE – 2017 – Divided We Fall

THE BLACK NOODLE PROJECT - Divided We Fall

Płyta miesiąca – Grudzień 2017

1. Isolation
2. Memorial
3. Ashes to Ashes
4. Under a Black Sky
5. Absolom
6. Cosmic Dust
7. Left Behind

Rok wydania: 2017
Wydawca: PPR
https://theblacknoodleproject.blogspot.fr/


Jeremie Grima powrócił z nową płytą po czteroletniej przerwie. The Black Noodle Project stawia obecnie na instrumentalne kompozycje, wokal pojawia się w śladowych ilościach. Ale ile w tych utworach pięknych fragmentów, ile uroczych partii gitary.. No i to budowanie nastroju. Post rock? Prog rock? Etykietki i kategorie są zbędne, niech przemówi MUZYKA…

Robert Dłucik


Mało słów pojawia się na tym albumie, choć nie jest to płyta w pełni instrumentalna (wokale w Ashes to Ashes, Left Behind i monolog w Absolom), ale słowa są tutaj zbędne.Więcej wyrazić potrafi muzyka swoim klimatem, zwłaszcza taaaakim klimatem! To nie jest rozmymłana, melancholijna papka, to klimatyczna muzyka z iskrą! Swoją grudniową premierą, ekipa Jeremie Grima zburzyła mój misternie układany plan rocznych podsumowań. Bezdyskusyjnie najpiękniejsza płyta grudnia i kto wie co dalej?

Marek Toma


Nowy kierunek, który The Black Noodle Project obrało na swoim poprzednim wydawnictwie to strzał w dziesiątkę, to kapitalna muzyka będąca wypadkową art i post rocka. Jeremie Grima wraz z „Divided We Fall” wszedł na wyższy poziom, ale jeżeli wyznaczać sobie cele i punkty odniesienia na przyszłość to ambitne!

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *