BLACK NOODLE PROJECT, THE – 2017 – Divided We Fall

THE BLACK NOODLE PROJECT - Divided We Fall

1. Isolation
2. Memorial
3. Ashes to Ashes
4. Under a Black Sky
5. Absolom
6. Cosmic Dust
7. Left Behind

Rok wydania: 2017
Wydawca: PPR
https://theblacknoodleproject.blogspot.fr/


Poprzedni album The Black Noodle Project zwiastował pewne zmiany w muzyce projektu. Na „Ghost & Memories” (2013r.) Jeremie Grima postawił akcent na muzykę instrumentalną, z mniejszą ilością wokali i tej idei pozostał wierny także na nowym wydawnictwie „Divided We Fall”.

Krążek wypełnia osiem utworów, utworów z muzyką niezwykle dojrzałą, natchnioną i dopracowaną w każdym szczególe. Otwierający „Isolation” jest cudownie nostalgiczny z przepięknymi czystymi, „płaczącymi” gitarami i dopiero w drugiej połowie „rozkręca się” wybuchając wraz ze zdecydowanym riffem. Kolejny, „Memorial” wprowadza w zadumę swoim niesamowitym, melancholijnym klimatem, to jedna z perełek tego krążka, utwór który mógłby trwać bez końca! Trzeci w kolejności, „Ashes to Ashes”, to jedna z dwóch kompozycji, na których pojawia się wokal. Przywodzi na myśl wczesne dokonania zespołu ze sporą ilością akustycznych gitar i wpadającą w ucho melodią. „Under a Black Sky” to króciutka, akustyczna miniaturka, która prowadzi słuchacza do udostępnionego jeszcze przed premierą „Absolom”. To zdecydowanie najszybszy i najmocniejszy przedstawiciel płyty, niepozbawiony jednak tej romantycznej aury jakże charakterystycznej dla dokonań The Black Noodle Project. Słuchając go na myśl przychodzi nasz rodzimy Lebowski, ale to zapewne głównie ze względu na cytaty, z którymi mamy tu do czynienia. To kapitalnie spędzone sześć minut, Jeremie Grima za pomocą gitary kreuje muzykę tak niezwykłą i tak obrazową, że ręce same składają się do oklasków! W „Cosmic Dust” aż czuć potęgę przestworzy i absolut wszechświata. Krążek zamyka „Left Behind”, czyli drugi z utworów z wokalami i… kurcze chyba wole gdy grają instrumentalnie! Nie mam nic do wokali Jeremiego, ale to co wyczynia w kompozycjach instrumentalnych po prostu rzuca na kolana!

Nowy kierunek, który The Black Noodle Project obrało na swoim poprzednim wydawnictwie to strzał w dziesiątkę, to kapitalna muzyka będąca wypadkową art i post rocka. Jeremie Grima wraz z „Divided We Fall” wszedł na wyższy poziom, ale jeżeli wyznaczać sobie cele i punkty odniesienia na przyszłość to ambitne!

9,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *