BLACK NOODLE PROJECT, THE – 2009 – And Live Goes on… in Poland

Black Noodle Project - 2009 -And Live Goes on... in Poland

CD
1. Awareness
2. Hope
3. Lost
4. Time Has passed
5. Escape
6. 1(3Bute)2
7. Garden of Delights
8. Resistance
9. To Pink from Blue
10. Somewhere between Here & There
11. Where Everything is Dark
12. She Prefers Her Dreams

DVD :
* Live in Konin
* In the Tour Bus with The Black Noodle Project
* Video clip „Lost”
* Teaser Eleonore
* Discography

Rok wydania: 2009
wydawca: Oskar


O tym, ze muzycy The Black Noodle Project to osoby niezwykle sympatyczne, a do tego utalentowane, mogliśmy się przekonać w lutym tego roku, gdy zespół w towarzystwie Osada Vida zagrał w naszym kraju trzy koncerty. Podczas tych występów grupa pokazała się z jak najlepszej strony i śmiało można powiedzieć, że scena to miejsce gdzie czują się dobrze. Efektem tego króciutkiego tourne jest, zrealizowane nakładem poznańskiego Oskar, wydawnictwo składające się z płyty DVD oraz CD będących audiowizualną pamiątka z wizyty w Polsce. Warto tu zaznaczyć, że była to pierwsza trasa TBNP poza granicami Francji, tak więc na pewno było to dla nich nie lada przeżycie.

Rzut oka na And Live Goes on… in Poland i widzimy elegancki digipack zaopatrzony w pokaźnej grubości książeczkę. W środku cała masa zdjęć, podziękowania dla polskich fanów i w sumie chyba możemy uznać, że zespól jest nasz, Polski (!!) bo grupę przyjaciół w naszym kraju mają pokaźną:)

Wrzucamy płytę do odtwarzacza DVD i dość szybko przechodzimy do menu głównego, żadnych zbędnych reklam, których oglądanie jest stratą czasu a którymi zazwyczaj nafaszerowane są wydawnictwa tego typu. Danie główne składa się z zapisu koncertu w Koninie (niewielka część materiału została zarejestrowana w Ostrowie Wielkopolskim). Nie będę się rozwodził nad materiałem, każdy z Was miał zapewne okazję czytać relacje które znalazły się na Rock Area. W wielkim skrócie, zespół zaprezentował nam przekrojowy best of ze swoich trzech albumów studyjnych. Znalazło się miejsce dla pięciu utworów z And Life Goes On, czterech z Eleonore oraz trzech z Play Again. Szczególnie bacznie polecam przysłuchać się kompozycjom z dwóch pierwszych płyt Francuzów gdyż jak łatwo zauważyć w zespole nie ma już muzyka odpowiedzialnego za instrumenty klawiszowe a kompozycje te nabrały surowego brzmienia. Generalnie na scenie zespół prezentuje się bardzo mocno, a czasami jak w Escape wręcz brutalnie. Jeremie zamiata podłogę piórami a jego gitara, swoim kształtem, przywodzi na myśl instrument, któremu hołduje Dave Mustaine z Megadeth czy inni zwolennicy ciężkich brzmień.

Ciekawostką dla cierpliwych jest cover KISS – I Was Made For Loving You, który pojawia się już po zakończeniu koncertu i odczekaniu chwili. Jest zachęta do zabawy i możemy podziwiać taneczne możliwości muzyków Osada Vida, którzy stawili się na scenie wspólnie z Jeremie i jego kompanami. Niestety potem to już koniec… możemy jeszcze obejrzeć wideoklip do utworu Lost, zapowiedź płyty Eleonore, zapoznać się z dyskografią zespołu oraz pooglądać sobie materiał, który zespół kręcił podczas tej trasy, a który jest zabawnym zapisem tego co przed i po występach miało miejsce. Tu się pochwalę, że w jednej ze scen Jeremie paraduje w koszulce z logo Waszego ulubionego serwisu ;-). Nie obawiajcie się, że nic nie zrozumiecie, materiał został wzbogacony w napisy w języku polskim.

Koncerty TBNP w Polsce zapewne na długo zapadły muzykom w pamięci. Miejmy nadzieję, że jeszcze powrócą a tymczasem pozostaje nam And Live Goes on… in Poland.


8,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *