BIGBANGBAYBEES – 2014 – Little Nothing

Bigbangbaybees - 2014 - Little Nothing

1. Migration
2. The Right Life
3. Smoldering Sun
4. Machine
5. Herocain

Rok wydania: 2014
Wydawca: Bigbangbaybees
http://www.bigbangbaybees.com


Wspominałem niegdyś, że jest taki trend we Francji i Szwajcarii, że zespoły rockowe nie upierają się na wydawanie pełnych płyt. Wiele koncertują, a uzyskanych w ten sposób fanów zadowalają regularnie EPkami, zawierającymi zazwyczaj poniżej półgodzinny materiał. Przyznam, że swego czasu analizowałem takie podejście i nie sposób mu odmówić pewnych walorów.

BigBangBayBees – raczą nas trzecim mini-wydawnictwem – a doświadczenia jak się okazuje już im nie brak. Poza tym album jest dopracowany zarówno kompozycyjnie jak i brzmieniowo… nie mam zastrzeżeń także do oprawy.
„Little Nothing”, to pięć konkretnych utworów z werwą i gracją czerpiących garściami ze stylistyki tak cięższego rocka jak i popowych melodii… w kwestii energetycznej nie mogę odpędzić od siebie skojarzeń z punkrockowymi wzorcami. Całokształt sprawia jednak, że odbieramy to raczej jako nowoczesne – dobrze brzmiące i świetnie wyprodukowane granie. Tak melodie, jak i linie melodyczne kojarzą mi się jako żywo z nowożytnymi albumami Ricka Springfielda, czy nawet bardziej rockowego oblicza Richarda Marxa. Czyli niby leciwych graczy na scenie, ale takich którzy w ostatnich latach złapali nowy oddech…

Francuzi nagrali krążek, którego słucha się z przyjemnością. Jest idealny na plejlisty alternatywnych stacji radowych, choć życzyłbym sobie, żeby „przez ogródki” i takie granie prezentowane było szerszemu audytorium. BigBangBayBees dostarczają nam 25 minut rozrywki – dobrej na imprezę w podróż i do odprężenia…
Poza tym tą pozycję swobodnie polecić można wszystkim którzy lubują się w mainstreamowym amerykańskim rocku… bez przekąsu… zupełnie uczciwie. Porządny stuff i tyle.

Piotr Spyra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *