BEHEMOTH – 2018 – Messe Noire

BEHEMOTH - Messe Noire

01. Blow Your Trumpets Gabriel
02. Furor Divinus
03. Messe Noire
04. Ora Pro Nobis Lucifer
05. Amen
06. The Satanist
07. Ben Sahar
08. In The Absence Ov Light
09. O Father O Satan O Sun!

Rok wydania: 2018
Wydawca: Mystic
http://behemoth.pl/Behemoth, czy się to komuś podoba czy nie, to już najwyższa światowa liga ekstremalnych odmian metalu. Tu wszystko dopracowane jest do perfekcji i kierowane biznesowym wyczuciem Nergala. Zespół, z którego przed wielu laty, niektórzy próbowali robić sobie żarty i który wzbudzał kontrowersje nieco innego typu niż obecnie, wyrosła prawdziwa bestia!

„Messe Noire” jest ukoronowaniem okresu od wydania spektakularnego „The Satanist” i stanowi zapis koncertu, który zespół zagrał w w warszawskiej Progresji w roku 2016 (Na DVD/bluray jako dodatki znalazły się jeszcze występ „Live Assult” oraz teledyski powstałe do ostatniej płyty).

Materiału słucha i ogląda się z czystą przyjemnością (oczywiście jeżeli gustuje się w tego typu ekstremizmach). To nie jest koncert pierwszej z brzegu metalowej hordy, która ma okazję nagrać DVD i łupie swój materiał bez przygotowania. Behemoth to perfekcjoniści – tutaj każdy najdrobniejszy szczegół jest dopracowany, przemyślany i wpisuje się w zjawisko jakim bez wątpienia stał się zespół!

Domyślam się, że materiał został podrasowany, bo brzmi po prostu perfekcyjnie – tu nie ma miejsca na wpadki i niedopracowania – mamy do czynienia z misternie zaplanowanym i realizowanym z iście czarcią precyzją misterium odprawianym przez naczelnego wroga publicznego wierzącego ludu miast i wsi – Nergala wraz z kompanami.

„Messe Noire” to pozycja obowiązkowa dla każdego fana ciężkich odmian metalu i warto się w niego zaopatrzyć bo nie wiadomo, czy pewnego pięknego dnia „dobra zmiana” nie zakaże słuchania zespołu a jego członków nie wyśle na duchową resocjalizację do zamkniętego klasztoru…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *