BECKER, JASON – 2018 – Triumphant Hearts

JASON BECKER - Triumphant Hearts

01. Triumphant Heart (ft. Marty Friedman, Gluaco Bertagnin, Hiyori Okuda)
02. Hold On To Love (ft. Codany Holiday)
03. Fantasy Weaver (ft. Jake Shimabukuro)
04. Once Upon A Melody
05. We Are One (ft. Steve Knight)
06. Magic Woman (ft. Uli Jon Roth, Chris Broderick)
07. Blowin’ In The Wind
08. River Of Longing (ft. Jon Satiriani, Aleks Sever, Guthrie Govan, Steve Morse)
09. Valley Of Fire (ft. The Magnificent 13)
10. River Of Longing (ft. Trevor Rabin)
11. Taking Me Back
12. Tell Me No Lies
13. Hold On To Love (ft. Codany Holiday) [Chuck Zwicky Remix]
14. You Do It

Rok wydania: 2018
Wydawca: MTR
https://www.facebook.com/jasonbeckerofficial/


W swoim życiu słyszałem już tysiące płyt, napisałem pewnie z tysiąc recenzji, ale jeszcze nigdy, żaden krążek nie wywarł na mnie takiego wrażenia jak „Triumphant Hearts” niezniszczalnego Jasona Beckera! Ten genialny muzyk,od wielu lat cierpiący na ALS czyli Stwardnienie Zanikowe Boczne uraczył słuchaczy płytą tak cudownie nastrojową, klimatyczną i łapiącą za serce, że ilekroć jej słucham czuję ścisk w gardle i nachodzą mnie refleksje dotyczące życia Jasona! Jakiż to wyjątkowy facet, człowiek o wewnętrznej sile, która można by obdzielić setki ludzi. W jego sytuacji 99,99% chorych załamałoby się i jeżeli nie zabiłaby ich sama choroba to uczyniłby to umysł, który poddałby się beznadziei…. tymczasem Jason, który ze światem może komunikować się jedynie za pomocą ruchu gałek ocznych (możecie sobie to wyobrazić? To jedyna forma aktywności jego ciała!) nie dość, że nigdy się nie poddał to skomponował płytę, która moim zdaniem będzie jedną z najważniejszych w historii muzyki!

„Triumphant Hearts” to efekt wielu lat żmudnej pracy związanej z komponowaniem, to płyta zagrana przez całą plejadę gości i wypełniona tak niezwykła muzyką, że mnie osobiście brakuje słów żeby ją opisać. To nie jest muzyka, z jakiej Jason był znany z czasów „przed chorobą” – tu nie ma gitarowego wywijania, mamy za to dźwiękowe pejzaże malowane umysłem uwięzionym w bezwładnym ciele. Znajdziemy tu elementy hard rocka, gospel, funky, muzyki filmowej czy bluesa, ta płyta jest jak erupcja superwulkanu, który musiał się uwolnić od lawy pomysłów, które gotowały się w nim od lat!

Tu nie ma ani jednej nieprzemyślanej nutki, muzyka co i rusz łapie słuchacza za serce i obezwładnia swym nieprzeciętnym pięknem. Singlowe „Valley Of Fire” oraz „Hold On To Love” to jedynie niewielki wycinek tego z czym mamy tu do czynienia. Pierwszy z nich to pompatyczne gitarowy utwór instrumentalny zagrany przez trzynaście znakomitości gitarowego świata, dla odmiany emocjonalny „Hold On To Love” to cudowny melodycznie pop soul z elementami muzyki gospel. Są tu jednak jeszcze takie perełki jak tytułowy „Triumphant Heart” znakomicie zagrany m.in. przez Marty Friedmana, nieprawdopodobnie emocjonalny, filmowy „Once Upon A Melody” czy „ Magic Woman”, w którym swój niezwykły kunszt potwierdzili Uli Jon Roth i Chris Broderick a partie skrzypiec po prostu… tego tego trzeba posłuchać…. każdy utwór zasługuje na uwagę i każdy niesie ze sobą jakąś dawkę emocji…

„Triumphant Hearts” to triumf umysłu nad ciałem, płyta wyjątkowa, niezwykła i niesamowicie różnorodna, to album, który jak żaden inny potrafi wzruszyć, ale jest tez pełen nadziei i pozytywnych emocji – ARCYDZIEŁO!!

10/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *