BEASTMILK – 2013 – Climax

1.Death Reflects Us
2.The Wind Blows Through Their Skulls
3.Genocidal Crush
4.You Are Now Under Our Control
5.Ghosts Out Of Focus
6.Nuclear Winter
7.Fear Your Mind
8.Love In A Cold World
9.Surf The Apocalypse
10.Strange Attractors

Rok wydania: 2013
Wydawca: Svart
http://beastmilk-official.tumblr.com/Joy Division, The Cure, Bauhaus, Christian Death, wczesny The Cult – jeżeli lubicie wyżej wymienione kapele, bez wahania sięgnijcie po pełnowymiarowy debiut Finów (wspomaganych przez Anglika na wokalu).

Kiedy kapele pokroju Editors, czy White Lies coraz bardziej dryfują w kierunku muzyki pop, Beastmilk kultywują w tych dziesięciu kompozycjach najlepsze tradycje gotyku i „zimnej fali“ z początku lat osiemdziesiątych. Weźmy chociażby pod lupę taki „You Are Now Under Our Control“: Ian Curtis spotyka w nim panów Asha, Jay’a i Haskinsa. Gitarowy riff i motoryka „Death Reflects Us“ zabiera natomiast słuchacza w sentymentalną podróż na płyty „Dreamtime“ i „Love“ (to zresztą jeden z najmocniejszych fragmentów tego bardzo dobrego albumu). I tak dalej… Można bawić się w muzyczne zgadywanki pod wspólnym mianownikiem „Skąd ja to znam?“.

Że niezbyt to wszystko oryginalne? Sorry, takie mamy czasy… Grunt, że „Climax“ to kolekcja dziesięciu bardzo udanych kompozycji. Teksty raczej nie nastrajają optymistycznie (wystarczy zresztą rzut oka na tytuły), ale niemal każdy z utworów wyposażony został w nośny, wpadający w ucho refren. Całości fajnie dopełnia surowe brzmienie i „garażowa“ produkcja.

Dwie udane EP-ki, teraz mocny debiut – na Beastmilk z pewnością warto zwrócić uwagę i pilnie śledzić dalsze poczynania…

9/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *