ATOM HEART – 2015 – Demo

atomheart-demo

1. Moments Of Weakness
2. Sofia
3. Cold Hearted

Rok wydania: 2015
Wydawca: –
https://soundcloud.com/atom-heart


A gdyby tak LED ZEPPELIN wymieszać THE DOORS? Zdecydowanie otrzymalibyśmy muzykę jaką uprawia ATOM HEART. Trzy kompozycje i zaledwie kilkanaście minut muzyki przynosi słuchaczowi sporo energii. Trochę brudu w produkcji tego demo przydaje właściwie pewnego organicznego uroku – i przyznam szczerze niekoniecznie widziałbym rezygnację z tak surowego brzmienia w przyszłości.
Pierwsze kilka minut ze słuchawkami na uszach i budujemy sobie w głowie obraz zespołu, klasyfikujemy, z pobłażaniem wyłapujemy podobieństwa… ale jest dobrze. Solidny riff, ciekawy, nieco hipnotyczny wokal… taaak – potwierdzam porównanie z pierwszego akapitu. Drugi kawałek prezentuje oblicze zespołu skłonione w stronę bluesowej estetyki… gdzie ładnie klanguje bas, a wokalista pozwala sobie na namiastkę szaleństwa/psychodelii powtarzając wielokrotnie pewną frazę na podłożu riffu. Ten numer to potencjalny koncertowy dynamit, który niekoniecznie sprawdzi się na wersji studyjnej, ale (jak mawiał pewien narrator) nie uprzedzajmy faktów.
Trzeci kawałek na moje ucho zawiera fascynacje wczesnymi PURPLAMI, aczkolwiek brzmieniowo i energetycznie przystaje do utworów poprzednich. Pozostawia po sobie kawał dobrego wrażenia.
ATOM HEART wydobył z kotła swoich inspiracji wiele dobrego i kwintesencję tego prezentuje w sposób wyważony i przystępny. Warto zanotować w pamięci to logo i wypatrywać produkcji długogrającej. Wymagania wówczas na pewno będą nieco wyższe niż w przypadku obcowania z produkcją demo, ale już w tym przypadku zespół nie ma cienia powodu do wstydu… No cóż, może jedynie miałbym zastrzeżenie że pierwszy riff jest niemal zapożyczeniem z pewnego klasyka. Poza tym – dobra robota panowie. Tak trzymać!

Piotr Spyra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *