ASSENT – 2017 – We Are The New Black

ASSENT - We Are The New Black

1. The Dust & the Screaming 00:45
2. We Are the New Black 04:18
3. Reaching Out 04:10
4. A Part of Me 03:23
5. Remain in Darkness 05:30
6. Insomnia 05:07

Rok ydania: 2017.
Wydawca: Dooweet Agency


Assent, to paryski duet, który tworzą: Aurélien Fouet-Barak (były wokalista Human Vacuum i basista One Last Shot), oraz Grégoire Debord (były gitarzysta w Netfastcore i Riffer Extraordinaire). Są wieloletnimi, bliskimi przyjaciółmi. Greg był niegdyś szefem Aurela. Obaj pracowali w handlu detalicznym, w tym samym sklepie gier wideo. Miłość do metalu, oraz do gier komputerowych, a także to samo poczucie humoru sprawiły, że postanowili zdziałać coś razem. Na początku wykonywali akustyczne covery. Potem przyszły pomysły na autorski materiał. Tak powstał Assent, oraz ta składająca sie z sześciu kompozycji debiutancka EP-ka.

Płytę rozpoczyna niespełna minutowe intro , w którym prym wiodą skrzypce. Wydawać się może, że Paryżanie zabiorą nas do gotyckich klimatów My Dying Bride. „We Are the New Black” rozwiewa jednak te mrzonki. Jest tutaj zawrotne tempo na wstępie i wokalny dualizm (są growle i klasyczne wokalizy). Mimo dużej dozy brutalności, jest jednak miejsce na melodie. Metal który prezentuje zespół, balansuje więc gdzieś pomiędzy metal-corową estetyką, groove-metalem i zbrutalizowanym progiem. Kolejny numer -„Reaching Out” dowodzi , że Assent ma również duży szacunek do klasycznej brzmiącego trash-metalu. Kompozycja ta, wyjątkowo kojarzy mi się ze szwajcarskim Coronerem. Trashowe riffy gitar, znajdziemy również na „A Part of Me”, a śpiew kojarzyć się tutaj może , z lekko rapowanymi wokalizami Faith No More. „Remain in Darkness”, to z kolei najbardziej prog metalowy, bardzo urozmaicony muzycznie fragment. „Insomnia” również zawiera pierwiastki brutalne jak i pewien prog metalowy romantyzm. Znalazło się tutaj nawet miejsce na wokalny szept.

Paleta kontrastujących ze sobą środków wyrazu, mimo sporej dozy muzycznego brutalizmu sprawia, że materiał ten może stać się dobrze przyswajalny, nie tylko przez miłośników ekstremalnych dźwięków.

7/10

Marek Toma

Dodaj komentarz