ARR JAM – 2014 – Session One

ARR JAM - 2014 - Session One

1. Ali
2. Highway 49
3. Out of Control
4. Dark Fusion
5. Very Nice
6. „Vorrei“
7. Welcome To The Cocaine
8. Smashing On The Wall
9. Incomplete
10. Screaming For
Bonus tracks:
11. Very Nice (orchestrated)
12. Very Nice (radio edit)

Rok wydania: 2014
Wydawca: Andromeda Dischi
http://www.arrjam.com/


ArrJam to interesujący projekt prosto z Włoch. Czwórka muzyków z różnych muzycznych światów postanowiła spróbować pograć ze sobą. Efektem okazał się album „Session One“. Sesja – dobre słowo, oddające charakter muzyki, która powinna spodobać się fanom jazzrocka i łamańców spod znaku Primus. Dotyczy to szczególnie instrumentalnych kawałków, w których generalnie rządzi gitara basowa.

Kwartet proponuje też bardziej konwencjonalne utwory, zamknięte w piosenkowej strukturze. Jak „Very Nice“, który pojawia się aż w trzech wersjach (podstawowa to zdecydowanie funkowe klimaty przyprawione rockiem w refrenach), czy „Smashing On The Wall“ – intrygująca, klasyczna ballada, która w refrenie wybucha z prawdziwie rockową mocą, a w końcówce urzeka podniosłym nastrojem.
A można także trafić na coś takiego jak „Vorrei“ – króciutka melorecytacja w ojczystym języku muzyków ArrJam na tle nawiedzonego, psychodelicznego podkładu.

Kwartet zapowiada, że jest otwarty na poszerzanie horyzontów i współpracę z innymi instrumentalistami. Ciekawe więc, co wymyślą na „Session Two“…

8/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *