ARENA – 2003 – Contagious (EP)

ARENA - 2003 - Contagious (Ep.)

1. Vanishing Act
2. I Spy
3. Contagious
4. The Hour Glass
5. Special Remix of Witch Hunt

Rok wydania: 2003
Wydawca: Verglas Music
http://www.verglas.com/arenaworld/


„Contagious” to druga z płyt, które stanowią uzupełnienie albumu „Contagion”. Pierwszym krążkiem jest, recenzowany już wcześniej na Rock Area, „Contagium”. Co zaoferowała nam na tym wydawnictwie, dowodzona przez Clive’a Nolana i Micka Pointera grupa?

„Contagious” posiada podobną budowę do „Contagium”. Mamy tu trzy kompozycje premierowe i remiks jednego utworu z „Contagion”. Otwierający to wydawnictwo, instrumentalny – „Vanishing Act” zwiastuje kawał dobrego grania. Mamy tu charakterystyczne dla Nolana partie klawiszy i niezwykle udane partie gitary, wykonywane przez Johna Mitchella. Jest przebojowo, a melodia przewodnia na długo pozostaje w pamięci słuchacza. Kolejny „The Hour Glass”…no właśnie, w trackliście widnieje w tym miejscu utwór „I Spy”, ale jakby na to nie patrzeć nie może to być ten utwór;-)). No, więc „The Hour Glass” to monumentalna i patetyczna kompozycja z wyśmienitymi partiami Mitchella. Jest, jak to w karierze Areny nieraz bywało, bardzo podniośle i patetycznie. Trzeci w kolejności „Contagious” to kolejny utwór instrumentalny. Nie posiada on jednak mocy i poziomu tego, co Vanishing Act. Intrygujące syreny alarmowe na początku i miarowa rytmika i po raz kolejny udane partie gitary to w zasadzie jedyne, co pozostaje w pamięci. Na szczęście kolejne „I Spy” (w trackliście „The Hour Glass”) to niezwykłej urody zwiewna, akustyczna kompozycja, z ładną melodią i nieco orientalnie brzmiącymi instrumentami klawiszowymi. „Contagious” zamyka remiks „Witch Hunt” i trzeba przyznać, ze jest to odważne posuniecie, gdyż utwór nabrał zgoła odmiennego charakteru. Powstał industrialno dyskotekowy utwór, w którym na uwagę zasługują instrumenty klawiszowe (w refrenie).

„Contagious” nie jest dziełem wybitnym. Fani Areny zapewne posiadają to wydawnictwo w swoich zbiorach, a jeżeli ktoś jeszcze nie zna tego zespołu, to uważam, że na początek należy wybrać inne, zdecydowanie bardziej udane, pozycje w dyskografii zespołu.

6,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *