JAKUBIK, AREK – 2018 – Szatan na Kabatach

AREK JAKUBIK - Szatan na Kabatach

1.Dziś w Internecie
2. Psy
3. Szatan na Kabatach
4. Niemost
5. Atomowy skuter
6. Cudowne pogaństwo
7. Plaża
8. Wyliczanka
9. Historia banalnego miasta
10. Świat po końcu świata
11. Plan antypaństwowy
12. Twoje zniknięcie

Rok wydania: 2018
Wydawca: Universal


Dr. Misio, jak mało która kapela, niezwykle trafnie i w sumie w bolesny sposób opisuje naszą polską rzeczywistość. Mocne, dobitne teksty są niezaprzeczalnym atutem formacji, ale jak życie pokazuje tematów do poruszenia jest tak dużo, ze Arek Jakubik postanowił rozszerzyć swoja muzyczno „reporterską” działalność o (tym razem) krążek solowy.

„Szatan na Kabatach” to nowa, muzyczna ścieżka. Na płycie nie uświadczymy typowego, rockowego uderzenia, królują za to klimaty nowofalowe, przesycona elektroniką i brzmieniami syntezatorów. Musze przyznać, że uderzające prosto w twarz teksty połączone z takim dźwiękowym podkładem wywołują nie mniejsze wrażenie niż w przypadku wspominanego Dr Misio. Singlowy „Dziś w internecie” bezwzględnie unaocznia czym żyje przeciętny Polak, z czym styka się w jakże ogromnym medium jakim jest Internet – jak jesteśmy faszerowani i bombardowani informacjami mniej lub bardziej istotnymi…. Wprost rewelacyjny jest tytułowy „Szatan na Kabatach”, utwór, w którym można przejąć się losem szatana borykającego się z szarą codziennością. Nie można nie zwrócić uwagi na „Plażę” (to powinien, ale nie ma na to szans – hit lata) no i na koniec wymienię wisienkę – „Niemost”, nastrojową, klimatyczną kompozycję, w której elektronika ustępuje pola bardziej tradycyjnemu, rockowemu instrumentarium.

Osobom, które lubią eksperymenty, szczerze polecam. Jakubik nagrał kolejny, wyróżniający się album… jakże inny od tego co się ukazuje na naszym rynku, jakże niekomercyjny i jakże boleśnie ukazujący naszą rzeczywistość… kolejna mocna rzecz…

8/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *