ARC ANGEL – 2013 – Harlequins of Light

Arc Angel - 2013 - Harlequins of Light

1. Harlequins Of Light
2. As Far As The Eye Can See
3. War (Battle Wounds Of Life)
4. Voice Of Illuminati
5. Through The Night
6. Amnesia (The Rest Of Your Life)
7. Fortune Teller 2
8. California Daze
9. Tonight… Forever
10. Get To You
11. Diamonds And Gold
12. Legend Of The Mary Celeste

Rok wydania: 2013
Wydawca: Frontiers Records
http://www.cannatamusic.com/


Zachodzę w głowę skąd Frontiers Records bierze te wszystkie powracające kapele. Co ciekawe za każdym razem jest to „spektakularny” i oczekiwany powrót wykonawcy bądź zespołu: kultowego, niesamowitego itd. itp.

Tym razem padło na dowodzony przez Jaffa Cannatę Arc Angel i ich nowe wydawnictwo zatytułowane „Harlequins of Light”. Gwoli wyjaśnienia i aby wszystko było jasne, tym razem mamy do czynienia z (a jakże) powrotem po 11-u latach milczenia (ostatni krążek zatytułowany „Tamorok” ukazał się w roku 2002”).

Na „Harlequins of Light” trafił materiał, który przypadnie do gustu zwolennikom szeroko pojmowanego AOR. Klimaty grup pokroju Asia królują tu bezsprzecznie. Jest ładnie i melodyjnie. „Rockowe pazury” jak to w AOR bywa są dokładnie przycięte i wypolerowane – brudu i ostrych krawędzi – zero. Gdzie niegdzie w bombastyczna nutę uderzą instrumenty klawiszowe, gdzieś tam pojawia się brzmienie Hammondów a wszystko okraszone przyjemnymi w odbiorze gitarowymi solówkami.

Faworyci? Na pewno tytułowy „Harlequins Of Light” z klawiszowymi orkiestracjami, „Fortune Teller 2” z fajnym, wpadającym w ucho refrenem a’la Yes ze swych najbardziej komercyjnych lat, nośne i dość energetyczne „California Daze” oraz „Diamonds And Gold” z bardzo udanym gitarowym motywem!

Jak to mawiają „szału nie ma” ale słucha się całkiem przyjemnie.

6,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *