ALINA SKRZEK – 2022 – Marzenia

Alina-Skrzek-Marzenia

1. Maria Śnieżna
2. Muzykowanie kwieciste
3. Szczęście jak na dłoni
4. O ziemio – dzieciom Śląska
5. Pola szczęścia i tęsknoty
6. Music is my Life
7. Pamięci czas
8. Jesteś marzeniem, jesteś natchnieniem
9. Julia jak gwiazda z nieba
10. Słone perły
11. Zmartwychwstanie

Rok wydania: 2022
Wydawca: GAD Records
https://www.facebook.com/JozefSkrzekOfficial


Okładkowy opis oraz fotografia mogą być nieco mylące, bo „Marzenia” to właściwie kolejna pozycja w bogatym artystycznym dorobku Józefa Skrzeka, a wspólnym mianownikiem dla wszystkich utworów są teksty jego żony. To bardzo familijna płyta: wokalny wkład w niektóre kompozycje miały córki Mistrza – Ela i Karina, a książeczka została opatrzona fotkami z rodzinnych albumów.

     Rodzina powinna kojarzyć się ciepłem domowego ogniska, życzliwością i … taki klimat towarzyszy słuchaniu tego materiału. To wybór nagrań z różnych okresów działalności Józefa Skrzeka, zarówno solowej, jak i SBB. Na „Marzeniach” znajdziemy trzy kompozycje z dorobku tej znakomitej grupy z późniejszego okresu jej działalności (pochodzące z „New Century” i „Blue Trance”), bardzo dobrze wpisujące się w koncepcję całości.

     „Marzenia” to również muzyczno – tekstowe wyznanie wiary małżonków – zarówno otwierająca zestaw pieśń „Maria Śnieżna” (wcześniej niepublikowana), jak i finałowe, podniosłe „Zmartwychwstanie” (rejestracja live z kościoła św. Marii Magdaleny w Pszczewie) wprost odnoszą się do religijnej tematyki.

     Drugi – oprócz wspomnianej wyżej „Marii Śnieżnej” – premierowy utwór na płycie to pełna uroku pieśń „Jesteś marzeniem, jesteś natchnieniem”, zaśpiewana przez Elżbietę Skrzek. Co ciekawe: obydwa utwory zarejestrowano w zagranicznych studiach – „Marię” w USA, natomiast „Jesteś marzeniem…” w Anglii (poza partią wokalną).

     Nawet jeśli ktoś posiada w swoich zbiorach kompletną dyskografię Mistrza, warto sięgnąć także po ten album. Piękny dokument artystycznych talentów rodziny Skrzek…

8/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *