ALICE IN NEVERLAND – 2016 – L’Ile aux trésors

ALICE IN NEVERLAND - L'Ile aux trésors

1. Arrival
2. Visions
3. I’m not afraid
4. Le petit nuage de Faustine
5. From the stars
6. Interlude
7. Mantra
8. I’m sorry (I have a nice day)
9. Angry seas
10. Siren Song
11. Isla
12. Tourbillons

Rok wydania: 2016
Wydawca: AIN
https://www.facebook.com/aliceinneverlandmusic/


Vinent Fauche po czterech latach przerwy postanowił przypomnieć o sobie muzycznemu światu i powrócił z nowym albumem solowego projektu Alice in Neverland. Na „L’Ile aux trésors” znalazło się dwanaście kompozycji, które powinny przypaść do gustu zwolennikom klimatycznej muzyki z pogranicza świata baśni.

Podobnie jak na poprzednim krążku, „Debut” (2012r.), tak i teraz ten francuski muzyk zabiera nas w podróż w magiczne rejony, pełne nastrojowych dźwięków kojarzących się z muzyką filmową. Wiele tu przestrzeni i kojących melodii a bogate instrumentarium buduje odpowiednią atmosferę. Poza klasycznymi gitarami wiele tu partii smyczków, orkiestracji czy w akordeonu, który nadaje „Le petit nuage de Faustine” klimatu niewielkich podparyskich miasteczek.

Osobny temat stanowi pojawiająca się wokalistka – Celine Mace, która czaruje swym zmysłowym głosem w „I’m not afraid” oraz „I’m sorry (I have a nice day)”. Przyznaję, dawno żaden żeński wokal nie wywołał na mnie takiego wrażenia!

Podobnie jak w przypadku wspominanego „Debut” nie jest to płyta dla osób lubujących się w soczystym gitarowym graniu. To album wyciszony i spokojny, muzyka niemal relaksacyjna a ogólnego wrażenia nie zmienia dynamiczne zakończenie.

8/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *