ALICE IN CHAINS – 2018 – Rainier Fog

ALICE IN CHAINS - Rainier Fog

1. The One You Know
2. Rainier Fog
3. Red Giant
4. Fly
5. Drone
6. Deaf Ears Blind Eyes
7. Maybe
8. So Far Under
9. Never Fade
10. All I Am

Rok wydania: 2018
Wydawca: BMG
https://www.facebook.com/aliceinchains/


Alice in Chains mają się świetnie! „Rainier Fog” to już trzeci album zespołu z Williamem DuVallem w roli wokalisty i po jego wysłuchaniu nie mam wątpliwości, że grono fanów zespołu na pewno nie ulegnie uszczupleniu!

Zespół przez wszystkie lata kariery, choć wpisywany do nurtu grunge, zawsze szedł nieco odmienną ścieżką a ich muzyka była cięższa i mroczniejsza, z ciągotkami ku bardziej metalowym dźwiękom, w porównaniu z innym przedstawicielami sceny. Nie inaczej jest na „Rainier Fog”. Otwierający płytę, “The One You Know” od pierwszych dźwięków wskazuje, z którą kapela mamy do czynienia! Brudny, gitarowy riff wprowadza słuchacza w krainę alicjowych dźwięków, ascetyczna zwrotka i jakże rozpoznawalny refren. Ciężko i rytmicznie jest również w „Red Giant” czy “Deaf Ears Blind Eyes”, ale już na przykład w „Rainier Fog” zespół nieco przyspiesza by mniej więcej w jego połowie zafundować klimatyczne zwolnienie. Warto też wymienić chyba najbardziej melodyjny, okraszony akustyczną gitarą, „Maybe” (może wpaść w ucho) jak i zamykający wydawnictwo, klimatyczny „All I Am”.

Alice in Chains to zespół, który nie nagrywa słabych płyt. Nie inaczej jest i tym razem. „Rainier Fog”, choć na pewno nie jest najlepszym wydawnictwem zespołu, znakomicie wpisuje się w dyskografię grupy. Mają tak wyjątkowo unikatowe brzmienie i styl, że kolejnych płyt zawsze oczekuje się z wypiekami…

8/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *