ALICE COOPER – 2023 – Road

Alice Cooper - Road

1. I’m Alice
2. Welcome To The Show
3. All Over The World
4. Dead Don’t Dance
5. Go Away
6. White Line Frankenstein
7. Big Boots
8. Rules Of The Road
9. The Big Goodbye
10. Road Rats Forever
11. Baby Please Don’t Go
12. 100 More Miles
13. Magic Bus

Rok wydania: 2023
Wydawca: EDEL


ALICE COOPER wydaje się być artystą w bardzo komfortowej sytuacji. Osiągnął niemal kultowy status a kolejne płyty nagrywać może a nie musi. Pewnie, w pewnym stopniu, dzięki temu nagrał album pełen luzu i humoru, płytę o życiu w trasie, czyli „Road”

Na płycie dominuje siarczyste hard rockowe granie z mocnymi gitarami „Dead Don’t Dance”, „White Line Frankenstein” (w twórczości Alice’a już kiedyś była o nim mowa) czy „The Big Goodbye”. Nie zabrakło jednak dawki rock’n’rolla („Big Boots”) czy ballady z akustycznymi gitarami, którą jest „Baby Please Don’t Go”. W „Rules Of The Road” pojawiła się też wspomniany humor (i dystans), gdy Alice wymienia zasady rockmana i śmieje się gdy dochodzi do tego, iż umiera się w wieku 27 lat (sam Cooper ma obecnie 75 lat). Znakomicie wypada też otwierający płytę „I’m Alice” (tak jakby muzyk musiał się komukolwiek przedstawiać) oraz dynamiczny i wręcz radosny „Welcome To The Show”.

ALICE COOPER jest w formie! Nowa płyta, choć może nie wybitna, to jednak kawał dobrej muzyki, muzyki przepełnionej znakomitymi melodiami i gitarami (brawo Nita Strauss). Warto też zwrócić na brzmienie. Jest soczyste i ma w sobie rock’n’rollową moc. Bob Ezrin wykonał kawał roboty, a jak można przeczytać, poza kilkoma dogrywkami, płyta powstała w ramach sesji „na żywo”. Mocna pozycja, warto posłuchać!

8/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *