AFTER… – 2006 – Endless Lunatic

AFTER... - Endless Lunatic

1. Closed shame
2. Away
3. Between shadows
4. Wonderful mistake
5. I wounded
6. Dreams hang on walls
7. Spiders (SOAD cover)
8. Cleaning from scars
9. Kite

Rok wydania: 2006
Wydawca: OSKAR


…o istnieniu tego albumu dowiedziałem się przypadkiem, ktoś mi kiedyś wspomniał, ze jakiś After nagrał niezły album debiutancki, i że powinno mi się spodobać. Przyznaję się bez bicia, że na początku było mp3, ale to co usłyszałem na „Endless Lunatic” wprawiło mnie w osłupienie. Nie mogłem uwierzyć, że to dopiero pierwszy album tego zespołu. Dźwięki zawarte na tej płycie po prostu mną zawładnęły!!

To moim zdaniem jeden z najciekawszych debiutów w polskim rocku ostatnich lat. Na „Endless Lunatic” zespół zamieścił tyle wspaniałych dźwięków, że koło tego albumu nie można przejść obojętnie. Na płycie panuje nieco baśniowy, oniryczny klimat, żywsze i „mocniejsze” są otwierający płytę „Closed Shame” czy „Dreams Hang on Walls”, choć i ten utwór w zwrotce pięknie buja:-) Na wielkie słowa uznania zasługuje przepiękny „Beetween Shadows” z niesamowitą, klimatyczną solówką i genialną drugą połową utworu, czy w niczym mu nie ustępujący „Cleaning From Scars”, w którym to znów mamy przecudnej urody partie gitary – niejaki Rothery byłby z Was dumny…Na koniec mamy instrumentalny „Kite”, w którego nagraniu wzięli udział nie byle jacy goście, a mianowicie ikona polskiego progresywnego rocka, czyli Józef Skrzek (SBB) oraz Colin Bass (Camel).

Jeżeli polskie zespoły będą nagrywać takie debiuty (a równie dobrych było ostatnio kilka) to możemy być spokojni o poziom i kondycję polskiej sceny prog-rockowej! After nagrali bardzo dojrzały i trzymający bardzo wysoki poziom album. Jak zaczyna się z tak wysokiego pułapu to można tylko wyczekiwać kolejnej płyty, co też czynię….

10/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *