ACACIA – 2019 – Resurrection

Acacia - Resurrection

1. Obsession
2. Light in Shadows
3. Chains of Memory
4. The Age of Glory
5. Alone
6. Revelation Day
7. My Dark Side
8. Seasons End
9. Gone Away
10. The Man

Rok wydania: 2019
wydawca: Underground Symphony
https://www.facebook.com/acaciabanditaly


ACACIA to włoska formacja progmetalowa, która w pierwszej połowie lat 90-ych zarejestrowała cztery materiały demo by w 1996 zaprezentować światu debiutancki album „Deeper Secrets”. W roku 1998 zespół uległ rozwiązaniu a cisza wydawnicza trwała aż do grudnia 2019 gdy ukazał się album „Resurrection”, który ze sporym opóźnieniem dotarł i do naszej redakcji.

Na płycie znajduje się dziesięć urokliwych utworów z pogranicza metalu i hard rocka z pewną nutka progresywności. Już otwierający wydawnictwo, króciutki „Obsession” wywołuje uśmiech zadowolenia  na twarzy swym savatage’owym klimatem. Zaraz po nim otrzymujemy niezwykle przebojowe i wpadające w ucho kompozycje. Trudno tu wskazać faworyta, to niezwykle wyrównana płyta. Nieważne czy to niemal hard rockowy „Light in Shadows”, nieco bardziej prog-metalowy „Chains of Memory” czy urocza ballada „Alone” zespół nie zawodzi. Bardzo przyjemnie pracują gitary i na pewno partie tego instrumentu to atut tego krążka. Gdybym jednak miał wskazać najmocniejszy punkt płyty to byłby nim wokalista! Gandolfo Ferro na co dzień śpiewający w power metalowym Heimdall ma głos jak dzwon! Nieważne czy śpiewa nisko czy atakuje wysokie górki, robi to z niezwykłą lekkością.  Czasem brzmi jak Zakk Stevens by za chwilę przywołać do życia króla metalu, samego Ronniego Jamesa Dio! MOC!

„Resurrection” to bardzo solidna płyta, album,  którego słucha się z ogromną przyjemnością. Powrót grupy ACACIA to zdecydowanie nie jest powrót sentymentalny, z odgrzewaniem kotletów. Grupa zaprezentowała kawał hard rockowo/metalowego rzemiosła i oby tylko na kolejny krążek nie przyszło czekać ponad 20 lat…

8/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *