Zobacz nowy klip MYLESA KENNEDY’EGO

Myles Kennedy - the ides of march

Solowy album MYLESA KENNEDY’EGO “The Ides Of March”, będzie miał premierę 14 maja, 2021 nakładem Napalm Records. Właśnie pojawił się oficjalny teledysk do debiutanckiego singla “In Stride”.

Ten muzyk nigdy nie traci cennego czasu. Myles Kennedy, wokalista Alter Bridge oraz  Slash and the Conspirators, wykorzystał niedawny okres pandemii, by sfinalizowac swój drugi solowy album. Efektem końcowym jest nowa, ekscytująca płyta “The Ides Of March”,która łączy miłość Mylesa do rocka, bluesa i country. Krążek ten ukaże się 14 maja, 2021, nakładem Napalm Records.  

Podczas swojego pobytu w domu z powodu odwołania wszystkich tras koncertowych, Myles stworzył ramy dla pomysłow na utwory, które złożyły się na płytę “The Ides Of March”. Następnie zadzwonił do swoich współpracowników z debiutanckiego krążka “Year Of The Tiger”, przyjaciela i perkusisty Zia Uddina oraz basisty i menadżera Tima Tourniera – i w trójkę pojechali na Florydę, by nagrać album z wieloletnim producentem Michaelem “Elvisem” Baskettem. Od gitarowych slide riffów otwierającego album “Get Along” po melancholijny w bluesowym stylu zamykający płytę “Worried Mind” jasne jest, że powstała porywająca kontynuacja solowego albumu artysty. Podczas gdy “Year Of The Tiger” szedł bardziej w akustyczną stronę, na “Ides Of March” artysta koncentruje się na gitarze elektrycznej i pokazuje się jako gitarzysta/ autor piosenek. Takie utwory jak “A Thousand Words,” “Wake Me When It’s Over” oraz “Moonshot” prezentują różnorodne aranżacje muzyczne, które przyciągają fanów Mylesa we wszystkich jego projektach na całym świecie. Epicki tytułowy utwór “The Ides Of March”  trwa ponad 7 minut, a Myles, Tim i Zia pokazują się tutaj ze swojej najlepszej strony.
W pierwszym singlu “In Stride” Mylesa gra na gitarze w stylu slide, a w warstwie lirycznej piosenka zawiera proste przesłanie, by “do wszystkiego podchodzić na spokojnie”. Za video do “In Stride” odpowiedzialny jest Stefano Bertelli, (który nakręcił też klip  do “Native Son” Alter Bridge). W animowanym klipie nadchodzi koniec świat, a Myles podchodzi do tego ze stoickim spokojem.

“Wyluzuj. To właściwie podsumowuje wszystko” – tak Myles Kennedy mówi o tym singlu – “Tekst maluje obraz surwiwalisty, który przygotowuje się na nadchodzącą apokalipsę zombie. A zainspirowała mnie  pierwsza fala lockdownów, kiedy wszyscy zaczęli kupować ogromne ilości papieru totaletowego i innych materiałów. Zacząłem zadawać sobie pytanie, czy rozsądniej byłoby spojrzeć na to z większej perspektywy i nie reagować przesadnie… zachowac spokój i dalej toczyć ten wózek”.

Zamów The Ides Of Marchtutaj

Lista utworów:
1) Get Along                          
2) A Thousand Words
3) In Stride
4) The Ides of March
5) Wake Me When It’s Over
6) Love Rain Down
7) Tell It Like It Is
8) Moonshot
9) Wanderlust Begins
10) Sifting Through The Fire
11) Worried Mind

Płyta “The Ides Of March” dostępna będzie w następujących formatach:
– Album w wersji cyfrowej
– 1 CD
– 1 CD Digi  (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 500 szt.),
– 2 LP z czarną płytą
– 2 LP z szarą płytą (poza USA)
– 2 LP z płytą w kolorze przeźroczystej, butelkowej zieleni (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 400 szt.),
– limitowana edycja dla najbardziej zagorzałych fanów: 2 LP z bezbarwną płyta z plamami zieleni/ bieli/ fioletu + wydruk na aluminium (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 300 szt.),
– Limited Deluxe Box: świecący w ciemności winyl + grafika okładki + 7” świecące w ciemności demo singla  „A Thousand Words” + wisiorek+ slipmata (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 700 szt.),

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *