XI MEMORIAŁ JONA LORDA – Muzycy Rainbow na jedynym koncercie w Polsce

XI memoriał jona lorda

W tym roku mija 10 lat od śmierci Jona Lorda, współzałożyciela legendarnego zespołu Deep Purple, a także jednego z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych hammondzistów w historii muzyki rockowej.

Inicjatywa mająca na celu upamiętnienie Jona również w tym roku obchodzi swoje 10-cio lecie. Made in Warsaw – Memoriał Jona Lorda rozrósł się w tym czasie do zespołu, który koncertuje w całej Polsce, zarówno na scenach klubowych jak i plenerowych, a nawet doczekał się autorskiego utworu.

Już 14 października zapraszamy na kolejne spotkanie z muzyką Deep Purple, Rainbow oraz Whitesnake, Jak zwykle na Memoriale pojawią się goście specjalni – polscy wokaliści i instrumentaliści rockowi, jak zwykle w setliście oprócz klasyków pojawią się niespodzianki i jak zwykle nie zabraknie zabawy Muzyką.

Co jednak odróżnia tegoroczną edycję, to zapowiedź pojawienia się dwóch osób bezpośrednio związanych z zespołem Rainbow!

Pierwszą jest doskonale znany miłośnikom hard-rocka DOOGIE WHITE – wokalista, który współpracował z Ritchiem Blackmorem w latach 1995-1997 i nagrał ostatnią studyjną płytę pod szyldem Rainbow – Stranger in us all. A oprócz tego śpiewał m.in. w Michael Schenker Group, zespole Yngwie Malmsteena, a ostatnio także Alcatrazz. Bywalcy Memoriałów z pewnością pamiętają za to fenomenalną wersję Temple of the king z jego udziałem.

Jeśli ktoś po tym wszystkim cierpiałby nie niedobór „tęczy”, mamy jeszcze jedną niespodziankę! Muzyk, którego – według dostępnych nam danych – nie było jeszcze w Polsce, a który odpowiedzialny jest m.in. za jedną z najsłynniejszych klawiszowych „introdukcji” w historii (Tarot Woman) oraz pozostałe partie klawiszowe na jednej z najlepszych płyt w historii hard rocka, czyli „Rising” Rainbow – TONY CAREY!

Jak nietrudno się domyśleć, tego wieczoru Purpura przybierze bardziej tęczowe barwy 

Na scenie Terminalu Kultury Gocław gościć będziemy również wyśmienitych polskich artystów. Będą to:  Jacek Krzaklewski, gitarowa podpora Perfectu, wokalista Turbo Tomek Struszczyk, Ula Fryzka –  utalentowana wokalistka projektu Styczyński & Fryzka oraz Sierściu z 4Szmerów i Piotr Brzychcy z Kruka. Nad całością czuwać będzie jak zwykle zespół Made in Warsaw, czyli czołowy tribute band Deep Purple w Polsce.

Potwierdzeni goście specjalni:
Doogie White (ex-Rainbow)
Tony Carey (ex-Rainbow)
Ula Fryzka
Jacek Krzaklewski (ex-Perfect)
Sierściu (4Szmery)
Piotr Brzychcy (Kruk)
Tomek Struszczyk (Turbo)

14.10.2022

godzina 20:00

Warszawa, Terminal Kultury Gocław

Jana Nowaka Jeziorańskiego 24

Bilety w przedsprzedaży:

Kupbilecik.pl, goout.pl

Na koncert dostępna będzie wyłącznie limitowana pula 300 biletów

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1161175811343287

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *