Wznowienie „De Profundis” VADER

VADER - De Profundis

W ubiegłym roku legendarny VADER opublikował swój piętnasty studyjny album, zatytułowany „Solitude In Madness”. Na rok 2020 przypadło także 25-cio lecie wydania jednej z najlepszych płyt sceny death metalowej, „De Profundis”, która od bardzo długiego czasu była właściwie niedostępna w formie fizycznej. Już 30 lipca ukaże się zremasterowana edycja „De Profundis”. Będzie to zarazem pierwsze wydanie albumu w wersji winylowej!

Preorder płyty, w tym dostępną tylko na Mystic.pl wersję Clear Vinyl, można zamawiać od dziś pod tym linkiem: https://mystic.pl/search.php?text=vader+de+profundis

Lider Vader, Piotr „Peter” Wiwczarek tak mówi o reedycji kultowego materiału:

„De Profundis” nie było nigdy wydane na winylu, ponieważ w latach 90-tych rządziły już płyty CD. Oryginalna taśma z Modern Sound Studio została bezpowrotnie utracona. Dlatego też stworzyliśmy zupełnie nowy master za pomocą profesjonalnego magnetofonu studyjnego Telefunken, ażeby nadać całej płycie cieplejsze, bardziej analogowe brzmienie, ale oczywiście bez daleko posuniętych zmian.”

Tak jak w przypadku pierwszego wydania płyty w 1995 roku, premierze towarzyszy utwór „An Act Of Darkness”, którego można posłuchać pod tym linkiem:


źródło: Mystic Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *