WINOBRANIE 2022

5 listopada, w Klubie Amber w Wodzisławiu Śląskim, odbędzie się kolejna edycja festiwalu muzyki ciężkiej – WINOBRANIE. W tym roku wystąpią: ACID ROW, HYDRA, GALLILEOUS, DEVIL IN THE NAME.

DEVIL IN THE NAME. Mroczna podróż poprzez occult rock, metal, stoner, hard rock i doom. Poprzez strach i piekło woli ludzkiego umysłu. Muzyka w połączeniu z mrocznymi i psychodelicznymi tekstami jest mieszanką gatunków i klimatów. W inspiracjach zespół sięga po takich wykonawców jak: Black Sabbath, Danzig, Pentagram, Motörhead, Mustasch, Kyuss, Dust, Kadavar, Graveyard, Clutch, Obssessed, Unkle ACID, Brimston Coven, czy Reverend Bizzarre.

HYDRA. Hydra ma trzy głowy i jedno serce, które bez wątpienia bije mocniej do pierwszych płyt Black Sabbath. W 2020 roku wydali świetnie przyjęty debiut „From Light To The Abyss”, pełen potężnych, doomowych riffów oraz melodii idealnych do tańca na cmentarzu przy pełni księżyca. Płyta ukazała sie również na winylu pod koniec 2021 roku. W lutym 2022 roku światło dzienne ujrzało natomiast ich drugie wydawnictwo zatytułowane „Beyond Life And Death”, które podobnie jak poprzedniczka zostało wydane nakładem Piranha Music.

GALLILEOUS. Kosmiczni podróżnicy, którzy z ambasadorów doom metalu przekształcili się w pełną funku i różowych lat ’70, vintage rockową maszynę taneczną, napędzaną pulsującą perkusją, kosmatymi riffami i charakternym głosem Anny Pawlus. Obecnie na koncertach promują swoją nową, dobrze przyjętą zarówno przez fanów jak i recenzentów płytę Fosforos, wydaną w 2021 roku. W tym roku zespół zagrał na kilku festiwalach muzyki progresywnej a także supportował na dwóch koncertach w Polsce amerykańską gwiazdę Rival Sons.

ACID ROW.  To stoner-rockowa grupa z Pragi, która obchodziła w zeszłym roku 10-lecie istnienia. Na dowód, że chłopaki nie spoczywają na laurach, w tym roku wydali znakomity album Afterglow. Album cuchnie śmiercią, w warstwie lirycznej zajmuje nas tajemnicą życia pozagrobowego i zachęca do fascynacji chwilą. Czeskie trio gra energiczny stoner rock w oparciu o punka, czasem nawiązując do doom metalu i elementów psychodelicznego rocka. Przygotujcie się na dziki crossover gatunków!

Bilety w cenie 40 zł dostępne na bramce.

https://www.facebook.com/events/5304320626312145

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *