VAN MORRISON wraca z nowa płytą

VAN MORRISON - whats it gonna take

VAN MORRISON, którego „The Telegraph” nazwał nadzwyczajnym talentem, ujawnił szczegóły swojego 43. studyjnego albumu. Płyta zatytułowana „What’s It Gonna Take?” ukaże się 13 maja, a promuje ją piękny singiel „Pretending”.

What’s It Gonna Take?” to następca wydanego w 2021 roku podwójnego dzieła „Latest Record Project, Vol. 1”. Utwory artysty można było usłyszeć także w nagrodzonym Oscarem filmie „Belfast”.

Nowe wydawnictwo wypełni 15 premierowych kompozycji, które odzwierciedlają zamiłowanie artysty do występowania na żywo przed publicznością. Materiał został wyprodukowany przez Vana Morrisona, a powstawał w studiach Real World (Wiltshire), Bath Spa Hotel (Bath), Culloden Hotel (hrabstwo Down) Holywood Studio (hrabstwo Down) i Musicbox Studios (Cardiff).

– Głos Vana wciąż jest niesamowity. Wybitny i tryskający energią. Nie na darmo nazywają go The Man – podsumował „The Mirror”.

Van Morrison jest jednym z najbardziej oryginalnych muzyków, który od 70 lat nie przestaje inspirować. Urodzony w Belfaście w 1945 roku artysta, będąc pod wpływem bluesa, country i gospel w 1964 roku założył odnoszący ogromne sukcesy zespół R&B Them, po czym postawił na solową karierę. Będąc jednym z najbardziej płodnych twórców, stworzył imponujący katalog, w którym znajdziemy elementy ulicznej poezji, jazzu, swingu, skiffle czy celtyckie inspiracje.

Lista utworów „What’s It Gonna Take?”:

 1. Dangerous
 2. What’s It Gonna Take?
 3. Fighting Back Is The New Normal
 4. Fodder For The Masses
 5. Can’t Go On This Way
 6. Sometimes It’s Just Blah Blah Blah
 7. Money From America
 8. Not Seeking Approval
 9. Damage And Recovery
 10. Nervous Breakdown
 11. Absolutely Positively The Most
 12. I Ain’t No Celebrity
 13. Stage Name
 14. Fear And Self-Loathing In Las Vegas
 15. Pretending

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *