TWENTY ONE PILOTS zagrają w Łodzi

Zdobywcy nagrody GRAMMY® duet TWENTY ONE PILOTS ogłosił szczegóły swojej
wielkiej, światowej trasy koncertowej The Clancy World Tour i podzielił się nową piosenką „Next
Semester” z ich długo oczekiwanego, zbliżającego się albumu „Clancy”, który ukaże się 17 maja za
pośrednictwem Fueled By Ramen [okładka albumu wraz z tracklistą znajduje się poniżej]. Teledysk do
„Next Semester” w reżyserii Reel Bear Media można obejrzeć poniżej:


Twenty One Pilots będą świętować wydanie „Clancy” podczas The Clancy World Tour, największej trasy koncertowej w historii zespołu, która rozpocznie się 15 sierpnia w Denver w CO’s Ball Arena.
Wyprodukowana przez Live Nation trasa będzie obejmować koncerty w Ameryce Północnej, gdzie będą grali przez całą jesień, a następnie zaplanowano występy w Nowej Zelandii, Australii, Europie i Wielkiej Brytanii [plan trasy znajduje się poniżej]. Fani mogą wziąć udział w oficjalnej przedsprzedaży zespołu, która rozpocznie się 2 kwietnia (USA/CA) i 3 kwietnia (UK/EU/AU/NZ), a wszystkie pozostałe bilety będą dostępne w ogólnej sprzedaży o godzinie 10:00 czasu lokalnego w piątek 5 kwietnia. Bilety i szczegółowe informacje na temat światowej trasy koncertowej Twenty One Pilots „The Clancy World Tour” można znaleźć na stronie www.twentyonepilots.com/tour.
W zeszłym miesiącu Twenty One Pilots powrócili z informacją o albumie i wydali singiel przewodni „Overcompensate” wraz z towarzyszącym mu oficjalnym teledyskiem wyreżyserowanym przez Reel Bear Media. Utwór, który od razu znalazł się w Top 5 listy przebojów Alternative Radio, wywarł na słuchaczach ogromne wrażenie, witając ich z powrotem we wciągającym świecie zespołu za pośrednictwem albumu „Trench”.

Płyta „Clancy” jest już dostępna w przedsprzedaży na wielu różnych nośnikach, m.in: na dwóch limitowanych zestawach deluxe box, czterech wersjach winylowych z dodatkowymi ekskluzywnymi
materiałami, ekskluzywnej płycie CD wraz z książeczką oraz na kasecie magnetofonowej połączonej z fotokartą. Aby zapoznać się z pełną ofertą sprzedaży przedpremierowego krążka odwiedź oficjalny sklep Twenty One Pilots.
Po zgromadzeniu ponad 33 miliardów streamów na całym świecie i ponad 3 milionach sprzedanych biletów podczas światowych tras koncertowych, duet Tylera Josepha i Josha Duna z Columbus w Stanie Ohio stał się jednym z najbardziej utytułowanych zespołów XXI wieku i na nowo zdefiniował brzmienie pokolenia. Współprodukowany przez Josepha i Paula Meany’ego album „Clancy” stanowi kolejny rozdział w ambitnej, wielopłytowej historii zespołu, która po raz pierwszy ukazała się za sprawą przełomowego, multiplatynowego albumu „Blurryface’” z 2015 roku. Co więcej, nadchodząca premiera krążka 17 maja zbiega się z 9 rocznicą wydania ich debiutanckiej płyty.
Twenty One Pilots poszerzyli swoją ambitną koncepcję określoną w „Blurryface” o album „TRENCH”, który w 2018 roku uzyskał status platynowej płyty. Album zawierający multiplatynowe i platynowe single „Chlorine”, „My Blood” i nominowany do nagrody GRAMMY® „Jumpsuit”, zajął wysokie miejsca na listach „Best of” Billboardu, KERRANG!, Alternative Press, a Rock Sound uplasował go na 1. miejscu.
Epicki album duetu „Scaled And Icy” z 2021 roku zadebiutował na 1. miejscu na listach przebojów Billboard Top „Rock Albums” i „Alternative Albums”, a także dotarł do 3. miejsca na liście Billboard 200, co oznacza najlepszy wynik sprzedaży tygodniowej dla rockowego albumu w 2021 roku. Z płyty pochodzą single „The Outside”, „Saturday” i „Shy Away”. Ostatni z nich dotarł na szczyt Alternative Radio w ciągu 3 tygodni, co umieściło Twenty One Pilots w elitarnym gronie U2, R.E.M., The Cure, Linkin Park, Red Hot Chili Peppers i Foo Fighters, czyli zespołów, które dotarły na 1. miejsce listy w 3 tygodnie lub krócej.


 1. Overcompensate
 2. Next Semester
 3. Midwest Indigo
 4. Routines In The Night
 5. Backslide
 6. Vignette
 7. The Craving (Jenna’s Version)
 8. Lavish
 9. Navigating
 10. Snap Back
 11. Oldies Station
 12. At the Risk Of Feeling Dumb
 13. Paladin Strait

O Twenty One Pilots:

Nagrodzony Grammy zespół Twenty One Pilots przemienia muzykę i kulturę stanowiąc niezrównaną potęgę twórczą z nieustannie ewoluującą wizją. Duet z Columbus w Stanie Ohio – Tyler Joseph i Josh Dun odnotował ponad 33 miliardy streamów na całym świecie, sprzedał ponad trzy miliony biletów na całym świecie, zdobył dziesiątki multiplatynowych krążków, a nawet trafili do Księgi Rekordów Guinnessa®.
W historycznym stylu, ich poczwórnie platynowy, przełomowy album “Blurryface”, stał się „pierwszym albumem, który uzyskał złoty lub platynowy tytuł RIAA dla każdego ze swoich utworów”, podczas gdy „Vessel” poszedł w ich ślady i osiągnął to samo wyróżnienie. Wznieśli się na wyżyny jako „jeden z zaledwie 18 artystów, którzy zdobyli wielokrotne diamentowe wyróżnienia RIAA”, uzyskując je za utwory „Stressed Out” i „Heathens”. Platynowy „Trench” z 2018 roku rozszerzył ambitną koncepcję przedstawioną w „Blurryface ” i przyniósł multi-platynowe i platynowe single – „Chlorine”, „My Blood” i nominowany do nagrody GRAMMY® „Jumpsuit”. Po „Trench” wydali album „Scaled And Icy”, który zdobył tytuł złotego albumu osiągając ” najlepszy wynik sprzedaży tygodniowej dla albumu rockowego w 2021 roku”, zajmując 1. miejsce na listach Billboard Top Rock Albums i Top Alternative Albums oraz docierając do pierwszej trójki listy Billboard 200. Poza entuzjastycznymi występami na arenach i festiwalach na całym świecie, Twenty One Pilots stworzyli wciągający świat, który zapoczątkował wielopłytowy konceptualny cykl „Blurryface”, „Trench” i „Scaled And Icy”. Dokładnie dziewięć lat od premiery albumu „Blurryface”, Twenty One Pilots dopełniają tę historię swoim siódmym pełnometrażowym albumem „Clancy” z wytwórnią Fueled By Ramen, który ukaże się 17 maja 2024 roku. Zapowiadany przez singiel „Overcompensate”, album sygnalizuje początek kolejnej ery dla Twenty One Pilots i alternatywnej muzyki rockowej na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *