THREE EYES OF THE VOID – drugi klip z albumu „The Atheist”

Zespół Three Eyes of the Void był początkowo jednoosobowym projektem studyjnym ukraińskiego muzyka Dmytro Kvashina. Debiutancka EP-ka zatytułowana „The Moment of Storm” została nagrana przy wsparciu Alexandra Ksiaruma, który odpowiadał za perkusję. Produkcją materiału zajął się Oleg Olgerd Rubanov, muzyk ukraińskiego zespołu Kroda, który ma na swoim koncie udaną współpracę z 1914 przy produkcji i miksach niektórych wydawnictw. Po wydaniu EP Dmytro rozpoczął pierwsze próby wydania pełnowymiarowego albumu. Niestety, wkrótce porzucił pracę nad debiutem i zrezygnował z sesji nagraniowej. Niezdolność zespołu do skompletowania składu na żywo sprawiła, że Three Eyes of the Void zamilkł.


Wszystko zmieniło się jednak w 2021 roku, gdy Dmytro odwiedził Polskę. W Gdańsku natknął się na Arkadiusza Niziołka i Marcina Urbana — muzyków Sacrilegium, legendy black metalowego podziemia w Polsce. W niedługim czasie do zespołu dołączył Jakub Milszewski, basista groove/thrash metalowego zespołu Perpetual.

W tym składzie Three Eyes of the Void powraca do projektu wydania pełnowymiarowego debiutu.


Wraz z początkiem 2023 roku zespół prezentuje premierowy numer, który stanowi zapowiedź nadchodzącego materiału. Kompozycja „Against the One„, inspirowana filozofią Friedricha Nietzschego, została skomponowana z trwającą wojną rosyjsko-ukraińską w tle. Utwór został zaprezentowany za pośrednictwem kanału Black Metal Promotion. Zespół zaczyna coraz częściej występować na żywo m.in. z kapelami Trauma i Gorycz. W sierpniu Three Eyes of the Void pojawia się w składzie niemieckiego festiwalu Under The Black Sun i dzieli scenę z takimi zespołami jak Messiah, Urgehal, Nargaroth i Craft. W międzyczasie zespół pojawia się na kasetowej kompilacji Solid Rock in Hell vol. I. Rozpoczęcie współpracy z SolidRock PR zaowocowało podpisaniem kontraktu z Folter Records (Nocturnal Breed, Sarkom, Urgehal, Odium Humani Generis). 

Debiutancki album „The Atheist” to ponad 40 minut atmosferycznego black metalu, który eksploruje tematy „Śmierci Boga i Śmiertelności” – znanej maksymy Friedricha Nietzschego. Teksty koncentrują się na ludzkim konflikcie między wiarą w Boga a oświeceniem, odrzucając koncepcję świadomego stwórcy. Kompozycje odzwierciedlają bezradność i zagubienie człowieka, który zdając sobie sprawę z nieobecności Boga, zaczyna czuć się jak kolejny artefakt entropii. 


Na „The Atheist” zespół wielokrotnie eksploruje pokrewne obszary muzyki metalowej. Atmosferyczny black często miesza się z przestrzenią muzyki progresywnej oraz przytłaczającym ciężarem i mrokiem post- metalu. Wszystko to otoczone jest mroczną, melancholijną i gorzką atmosferą, która tylko podsyca wizję beznadziei i rozpaczy ludzkiej egzystencji. Three Eyes of the Void wyrusza w podróż, aby udowodnić, że pogodzenie się ze swoimi słabościami może być jedynym wyjściem dla tych, którzy szukają odpowiedzi na pytanie: kim jestem i dlaczego jestem?

The Atheist” zostanie wydany 27 października 2023 roku w formie cyfrowej oraz na płycie CD za pośrednictwem wytwórni Folter Records, pre-order tutaj.

źródło: Solid Rock PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *