SYNTHETIC EMBRACE zapowiadają „Callirrhoe”

Synthetic Embrace to projekt, który powstał z inicjatywy dwóch instrumentalistów Tomasza Piweckiego (gitara) oraz Waldemara „Valdor” Zadrożnego (klawisze). Projekt połączył muzyków patrzących muzycznie w tym samym kierunku i szukających swojego rozpoznawalnego brzmienia. Synthetic Embrace to połączenie ciężkiego brzmienia gitar, dynamicznych kompozycji i świata elektroniki  w postaci brzmień syntezatorowych. Energiczne, niekiedy rozbudowane kompozycje przenoszą w świat muzycznych pejzaży. W utworach pojawiają się partie wokalne zapraszanych  do współpracy wokalistów. 

Pierwsza płyta „Callirrhoe” ukaże się 16.02.2024. Była tworzona przez ostatnie dwa lata i została nagrana, można powiedzieć, online. Twórcy posiadają możliwości do rejestracji instrumentów i własne studia, co pozwoliło tak właśnie nagrywać poszczególne partie. Wszystko następnie trafiło do Tomasza, który zajął się miksem i masteringiem. Dzisiejsza technologia daje wspaniałe możliwości i „łączy” ludzi, których dzielą niekiedy setki kilometrów, co miało miejsce w tym przypadku.

Ta wyjątkowa płyta, częściowo instrumentalna, przynosi nam eksplozję emocji, harmonii i niesamowitych aranżacji, które wprowadzają słuchaczy w muzyczną odyseję. Tomasz Piwecki, mistrz gitary, i Waldemar „Valdor” Zadrożny, klawiszowiec o niezrównanej wrażliwości, stanowią duo, które zaprasza nas do swojego metalowego światka.

„Callirrhoe” rodziło się wśród inspiracji, które zespołowi towarzyszyły przez lata. Tomasz i Waldemar, oddani wielbiciele instrumentalnej muzyki metalowej od Dream Theater po Periphery. Od lat eksplorowali różnorodne brzmienia, co wreszcie znalazło odbicie w ich własnym twórczym wyrazie.


Tomasz Piwecki gitarzysta, kompozytor i pomysłodawca projektu Synthetic Embrace. Miłośnik muzyki gitarowej w szerokim spektrum rozumienia tego pojęcia. W przeszłości członek takich zespołów jak Cameleon, Euphorizone oraz innych grających znane rockowe przeboje.  Dla Tomasza gitara to najpiękniejszy instrumet, kóry potrawi być łagodny i koić, ale też być agresywny i porywczy. Ta mieszanka  spowodowała, że to nierozerwalny związek i wielka przygoda. 

Waldemar VALDOR Zadrożny to kompozytor, klawiszowiec i muzyk sesyjny współpracujący z wieloma artystami. Jego inspiracją od zawsze jest potęga brzmień syntezatorowych, zarówno analogowych jak i cyfrowych. Kocha synthy i ich ogromne możliwości kreowania brzmienia, różnorodność gatunków muzycznych, w których można je wykorzystać. VALDOR  twierdzi, że klawiszowców często kojarzy się z muzyką elektroniczną.  Jego zdaniem synthy smakują najdoskonalej w połączeniu z szeroko pojętą muzyką rockową , czego przykładem jest stworzony wraz z Tomaszem Piweckim projekt Syntetic Embrace.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *