SUEDE prezentują nowy singiel

Suede. Autofiction

SUEDE wracają z nowym albumem studyjnym. Krążek zatytułowany „Autofiction” ukaże się 16. września, a zespół zaprezentował właśnie drugi singiel zwiastujący całość, kompozycję „15 Again”:


Rozpoczynając pracę nad „Autofiction”, Suede postanowili wrócić do swoich korzeni. Tak jak na samym początku funkcjonowania zespołu, Brett Anderson, Mat Osman, Simon Gilbert, Richard Oakes i Neil Codling weszli do swojej sali prób w opustoszałej dzielnicy King Cross, rozstawili sprzęt, chwycili za instrumenty i zaczęli grać. Trudno się dziwić, że mówiąc o „Autofiction”, Brett Anderson stwierdził: To nasz punkowy album. Żadnego gwizdania czy dzwonków. Tylko pięciu facetów w pokoju, ze wszystkimi potknięciami i wtopami podanymi jak na tacy. Po prostu zespół w swoim pierwotnym chaosie.

Płyta „Autofiction” została nagrana na żywo w studiu Konk w Północnym Londynie, wspólnie z wieloletnim współpracownikiem Suede, Edem Bullerem. To człowiek, który pracował z zespołem nad jego pierwszym singlem, „The Drowners”, który właśnie obchodzi swoje trzydzieste urodziny.

źródło: Open Eye

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *