Singiel częstochowskiej formacji FORSAL

Ukazał się nowy singel zapowiadający drugą płytę częstochowskiej grupy FORSAL, która ukaże się jesienią tego roku. Tym razem wybór padł na kompozycję „Rach Ciach Ciach”, do której tekst napisał Sławek Wierzcholski z NOCNEJ ZMIANY BLUESA.

„To ma być zrobione! Ale zaraz! Bierz się. Rach ciach ciach!”. Takimi słowami starsi czy rodzice wydawali polecenia młodemu Sławkowi Wierzcholskiemu. Ten nieco już zapomniany zwrot wrócił po latach w tekście utworu, który Sławek napisał dla FORSALA. W żartobliwym tekście, ukryty jest poważny przekaz – bywają w życiu sytuacje, gdy decyzje – czasem bardzo trudne – należy podejmować niezwłocznie. Ot, taka rada starszego kolegi. Której niezastosowanie może mieć niekiedy poważne konsekwencje….    FORSAL powstał w 2013 roku w Częstochowie z inicjatywy lidera – wokalisty i harmonijkarza, Jakuba Konieczko. Od początku swego istnienia jego celem było prezentowanie odbiorcom ambitnej, okraszonej dużą dawką improwizacji muzyki. Zespół w repertuarze ma autorskie kompozycje do nietuzinkowych tekstów. Gatunek w jakim się porusza to szeroko rozumiana alternatywa – mocne gitarowe riffy przełamywane nutką liryzmu. Ma w swoim dorobku, wydany w 2017 r., bardzo dobrze przyjęty w środowisku muzycznym, album pt. „IDĘ”. W 2021 r.  roku ukazał się singiel pt. „NAD ZIEMIĄ”, a w chwili obecnej trwają prace nad wydaniem kolejnego albumu, do którego  muzykę (w większości) i teksty napisał Sławomir Wierzcholski (Nocna Zmiana Bluesa). Nową płytę zapowiadają single: „Będę Cię miał” i „Rach Ciach Ciach”.

FORSAL to perfekcyjna sekcja rytmiczna, intrygująca gitara elektryczna i harmonijka ustna przełamująca schematy oraz magiczny głos lidera, który bardzo szybko nawiązuje kontakt  z publicznością. Połączenie tych składników z niebanalnymi kompozycjami i świetnym brzmieniem całego składu daje wybuchową mieszankę podczas występów live.

Źródło: Cantara Music

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *