SACRIVERSUM – live album oraz debiut na vinylu

SACRIVERSUM, legenda polskiego undegroundu. W latach dziewięćdziesiątych stawiani w jednym rzędzie wraz z Imperator, Tenebris, Pandemonium jako twórcy łódzkiej sceny, a z biegiem czasu rozpoznawalni w całym kraju. Początkowo w bardziej tradycyjnym składzie oraz instrumentarium zespół bazuje na sprawdzonych doom/death metalowych wzorcach. Po dołączeniu do składu Barana na klawiszach, zaczyna budować swój własny styl…

Zespół po ponad 17-tu latach powrócił do świata żywych w prawie oryginalnym składzie: Remo – bass/vocals, Baran – klawisze, MacKozer – gitara, Trocin – perkusja.

Powrotnym „prezentem” dla fanów, jak i pewnego rodzaju sprawdzianem dla zespołu, będzie koncertowe wydawnictwo „The Light Of The Live Storm – Live in Lodz 2022”. Materiał ukaże się w formie CD+DVD spakowane w 6-panelowy digipack+książeczka, a wydawcą będzie Deformeathing Prod.

Na płycie CD znalazło się 10 utworów stanowiących przekrój całej kariery zespołu.
DVD na potrzeby tego wydawnictwa zarejestrowany został podczas koncertu, który odbył się 22.10.2022 w Łodzi, w klubie „Klubopiwiarnia”. Własne podwórko, lokalni fani – to przyczyniło się do powstania specyficznego klimatu podczas koncertu, atmosfery swoistego święta. Wyraźnie da się odczuć obopólną radość z tego, że zespół ponownie może być razem i spędzać czas z ludźmi, dla których powrót kapeli na scenę jest naprawdę ważny.

Nakład tego wydawnictwa będzie limitowany do 300 sztuk. Data wydania: 01.12.2023

To nie koniec nowych ogłoszeń, ciekawostek i zaskoczeń, związanych z zespołem. Pierwsza połowa 2024 roku to reedycja pierwszego pełnego albumu „The Shadow Of The Golden Fire” w wersji vinylowej, dokładnie na 30-lecie oryginalnego wydania.

źródło: heavision

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *