RAMMSTEIN – płyta „Zeit” wiosną

rammstein-zeit

RAMMSTEIN, jedna z najpopularniejszych niemieckich grup w historii, ogłasza premierę nowego albumu. Płyta „Zeit” ukaże się 29 kwietnia 2022 roku, dokładnie trzy lata po multiplatynowym niezatytułowanym studyjnym krążku z 2019 roku.

Na pierwszy singiel grupa wybrała epicką balladę, a zarazem tytułową piosenkę. Utwór „Zeit”, niesiony charakterystycznym barytonem Tilla Lindemanna i fortepianową aranżacją, traktuje o naszej śmiertelności i tych cennych, ulotnych chwilach szczęścia. – Czasie, proszę, nawet nie drgnij – śpiewa wokalista.
Towarzyszący nagraniu spektakularny klip wyreżyserował aktor i muzyk, Robert Gwisdek, który po raz pierwszy miał okazję współpracować z Rammstein.


Singiel, dostępny w różnych formatach, zawiera trzy różne wersje piosenki „Zeit”. Poza podstawową, fani otrzymują również klimatyczną, neoklasycystyczną interpretację z aranżacjami Ólafura Arnaldsa oraz remiks, który przygotował specjalizujący się w brzmieniach electro producent Robot Koch.

Till Lindemann (wokal), Paul Landers (gitara), Richard Z. Kruspe (gitara), Flake (klawisze), Oliver Riedel (bas) i Christoph Schneider (perkusja) nad 11 utworami, które wypełniły „Zeit”, pracowali przez ostatnie dwa lata. Podczas sesji towarzyszył im berliński producent, Olsen Involtini. Nagrania odbyły się w La Fabrique Studios w St. Rémy de Provence we Francji.

Za okładkę „Zeit” odpowiada popularny rockowy muzyk i ceniony fotograf, Bryan Adams. Sesja zdjęciowa odbyła się na schodach budynku Trudelturm, w berlińskim parku aerodynamicznym.

Album „Zeit”, którego premierę wyznaczono na 29 kwietnia, dostępny będzie w różnych formatach: od standardowego CD w digipaku z 20-stronicową książeczką, przez specjalną edycję CD w 6-panelowym digipaku i 56-stronicową książeczką oraz podwójny 180-gramowy winyl z wielkoformatową 20-stronicową książeczką, po wersje cyfrowe.

W ramach promocji „Zeit”, Rammstein wyruszy w trasę koncertową, która obejmie także Polskę. 16 lipca 2022 roku niemiecki zespół zagra na PGE Narodowym.

W trakcie trwającej blisko 30 lat kariery, grupa Rammstein sprzedała ponad 20 milionów płyt i objechała cały świat z przełomowymi, spektakularnymi występami.

Dotychczasową dyskografię zespołu zamyka „Untitled album” z 2019, który trafił na szczyt 14 zestawień sprzedaży na całym świecie – także w Polsce. Płyta ukazała się po najdłuższej, dziesięcioletniej przerwie wydawniczej w karierze Rammstein.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *