PROAGE – nowa płyta już w sprzedaży

Do sprzedaży trafił już kolejny album grupy PROAGE noszący tytuł „Coelum”.

Jest to płyta niezwykła z kilku powodów. Wykorzystano na niej instrumentarium akustyczne, na płycie usłyszymy wyłącznie gitarę akustyczną, fortepian, saksofon, bezprogowy bas, no i oczywiście, akustyczną perkusję. Wokalistę ProAge, Mariusza Filoska, na tej płycie wspiera damska grupa wokalna Swinging Sisters oraz śpiewający gitarzysta, Sławek Jelonek.

Płyta została nagrana w Epicentrum w trakcie sesji „na żywo”. Album jest wydawnictwem dwupłytowym, na jednej płycie wokale są polskojęzyczne, na drugiej anglojęzyczne.

Na krótko przed premierą, zespół wypowiedział się nt płyty: „Wkrótce ukaże się kolejny album PROAGE noszący tytuł „Coelum” który, inaczej niż to było na poprzedniej płycie „4. Wymiar”, zawiera około 40 minut muzyki. W przypadku tego wydawnictwa, piekielnie nam zależało na tym aby materiał był jednolity i spójny. „Coelum” zostało nagrane w składzie Rutka, Filosek, Simiński, Mikrut, Jelonek, Walczyk, a ponieważ diabeł tkwi w szczegółach, gościnnie na płycie można usłyszeć także trio wokalne „Swing Sisters”. Kontynuując przyjęty przez zespół PROAGE system nagrywania albumów, płyta została nagrana w języku polskim oraz angielskim. „Coelum” to opowieść o demonach które, drzemią w każdym z nas, w wyjątkowej oprawie dźwiękowej, dosadnie i rzeczowo a czasem poetycko.”

źródło: ProAge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *