Premiera IVORY GATES „Behind the Wall”

IVORY GATES - Behind the Wall

Brazylijska formacja IVORY GATES grająca progresywny metal z elementami klasycznego rocka dzisiaj we współpracy z niemiecką wytwórnią Green Bronto Records wydaje swój nowy album „Behind the Wall” jako digipak CD z 16 stronicowym bookletem. Album na płycie CD zawiera dwa dodatkowe utwory w stosunku do wersji cyfrowej (dostępnej na popularnych platformach streamingowych), która premierę miała 8 kwietnia bieżącego roku. Płytę można zakupić w sklepie wydawcy. 

Ivory Gates powstał w Piracicaba w 2000 roku i posiada w swojej dyskografii świetnie przyjęte przez prasę krajową jak i zagraniczną płyty „Shapes of Memory”, „Status Quo”, „Devil’s Dance” i „UnKnown Trais”.

Głównymi cechami, które definiują i wyróżniają Ivory Gates na scenie muzycznej są wpływy lat 70-tych i progresywnego rocka 80-tych, połączone ze starym heavy metalem. Kompozycje są bezpośrednie i agresywne, ale o niezwykle wyrafinowanych aranżacjach. Obecny skład Ivory Gates to Felipe Travaglini na wokalu, Matheus Armelin na gitarze, Hugo Mazzotti na basie i Thiago Siqueira na perkusji.

źródło: Solid Rock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *