Posłuchaj „Waiting on a War” FOO FIGHTERS

foofighters20

Po wydaniu „No Son of Mine” w Nowy Rok, FOO FIGHTERS prezentują kolejny utwór z albumu „Medicine at Midnight” – singiel „Waiting on a War”. W kontraście do „No Son Of Mine”, opisywanego jako środkowy palec wyciągnięty w kierunku 2020 roku, nowy utwór to bardziej melodyjne dzieło, rozwijające się w stronę opatentowanej przez Foo Fighters balangi.

Jeżeli wydaje Wam się, że „Waiting on a War” ma emocjonalny wydźwięk, to pewnie dlatego, że tak jest. Dave Grohl podzielił się pewną anegdotą z życia na temat singla:

Ostatniej jesieni, kiedy odwoziłem moją córkę do szkoły, zapytała mnie: „Tato, czy będzie wojna?”. Serce mi zamarło, kiedy uświadomiłem sobie, że ona żyje w cieniu tej samej chmury, co ja 40 lat temu. Tego samego dnia napisałem „Waiting on a War”. Każdego dnia czekamy, aż urwie się nad nami niebo. Czy można czekać na coś więcej, niż wojnę? Bo ja potrzebuję więcej, wszyscy potrzebujemy. Ten utwór został napisany dla mojej córki Harper, która zasługuje żeby mieć przyszłość, tak jak każde inne dziecko.

W dniu urodzin Dave’a Grohl’a, Foo Fighters zagrali swój najnowszy singiel w programie Jimmy Kimmel Live! – ich występ można już obejrzeć na YouTube.

Album „Medicine at Midnight” został wyprodukowany przez Greg’a Kurstin’a, a realizacją zajęli się Darrell Thorp i Mark Stent. Premiera krążka już 5 lutego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *