Posłuchaj nowej płyty SULLEN

SULLEN - Nodus Tolens - Act1

Dzisiaj portugalski progresywny SULLEN wypuszcza na świat swój nowy, niezwykły album „Nodus Tollens – Act 1: Oblivion”.

Nowy album Sullen stanowi ewolucję dźwiękową w stosunku od debiutu zespołu, zachowując jednocześnie ponury charakter, który charakteryzuje ich muzykę. Warstwowe tekstury zaciekłych wokali, gitar, perkusji, syntezatorów i efektów dźwiękowych przeplatają się z medytacyjnymi pasażami, a wszystko to przesiąknięte zamętem zmieniających się sygnatur czasowych i nieuchwytnych progresji akordów, które zapewniają kuszące wrażenia słuchowe. Niesamowite tour de force w prawdziwy progresywny wszechświat, który nie pozostawia nic do życzenia.

„Nodus Tollens – Act 1: Oblivion” ukaże się dzisiaj cyfrowo na wielu platformach streamingowych i download, po poprzednim wydaniu pierwszego singla / teledysku zatytułowanego „Prodigal Son” oraz drugiego singla / lirycznego wideo zatytułowanego „Memento”.

Sprawdź tutaj: http://www.sullenpt.bandcamp.com

Album ukaże się również w limitowanej edycji, jako fizyczna płyta CD, która będzie dostępna na kanałach własnych zespołu.


Nodus Tollens to neologizm Johna Koeniga używany do określenia poczucia niepewności, które odczuwają niektórzy ludzie, gdy odkrywają, że ich życie nie ma już sensu.

„Nodus Tollens – Akt 1: Zapomnienie” ukazuje lęk przed rzeczywistością i potrzebę zmiany paradygmatu; uświadomienie sobie, że nie podążasz za łukiem historii – musisz cofnąć się i ponownie przeczytać rozdziały, które przejrzałeś, aby dotrzeć do dobrych części – i że przez cały czas miałeś wybrać własną przygodę.

Zamów pełny album cyfrowo tutaj: https://backl.ink/143639213


Sullen to zbiorowa siła wielu osobowości, przeplatających się i napędzanych wspólnym poszukiwaniem nowych muzycznych możliwości.

Od niesamowitych i wrażliwych emocji związanych z ich debiutem „Post-Human” (2015) po zaciekłe opowieści o ludzkiej świadomości i odkupieniu w nowym dziele „Nodus Tollens – Act 1: Oblivion”, teksty i muzyka zespołu dostarczają materiału do przemyślenia, masywne i ponure pejzaże dźwiękowe.

Warstwowe tekstury wokali, gitar, perkusji, syntezatorów i efektów dźwiękowych tworzą intensywne doznania, które wstrząsną słuchaczami do głębi, inspirując do medytacji w głąb ludzkiej duszy.

Przyjmij tę podróż z otwartym umysłem i sercem, a zostaniesz przeniesiony do wyższych królestw istnienia i świadomości.


Sullen Line-up: 
David Pais – Vocals
Pedro Mendes – Guitars
André Ribeiro – Guitars
Ricardo Pinto – Bass
Marcelo Aires – Drums/percussion/keys

Sullen Discography:  Post Human (2015)
Nodus Tollens – Act 1: Oblivion (2021)

Sullen Live:
TBA…

Sullen Distribution:
Blood Blast Distribution

Sullen video:
„Broken Path” (live):
https://www.youtube.com/watch?v=l41-fX1uVKQ&feature=youtu.be
„Prodigal Son”
https://www.youtube.com/watch?v=h4N7IWEqhLA&feature=emb_title

Sullen online:
Facebook:
https://www.facebook.com/sullenpt
Bandcamp:
www.sullenpt.bandcamp.com
Youtube:
www.youtube.com/sullenpt
Instagram:
www.instagram.com/sullenpt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *