Posłuchaj nowego singla KEYS

keys - grand

KEYS to klawiszowy zespół, zrodzony z pomysłu wokalisty Jake’a E (Cyhra, Amaranthe) oraz kreator klawiszowca Marka Mangolda (Touch, Drive, She Said, Michael Bolton, Cher, Paul Rogers i
inni). Dołączył do nich Emanuel Bagge (finalista szwedzkiego programu Mam Talent) jako dodatkowy wokal i instrumenty klawiszowe, Irwan Fabrien (znany projektant dźwięku gitary klawiszowej), skłąd dopełniają guru perkusji Alex Landenburg (Kamelot, Cyhra) i Adde Larsson.

Nowy singiel „Vortex” jest przedsmakiem drugiego albumu zespołu „The Grand Seduction”, który ukaże się 19 lipca 2024 r. nakładem Escape Music w Europie i 9 sierpnia 2024 r. w USA. To fascynujący kawałek, który doskonale łączy w sobie ducha swoich geniuszy: nowoczesność Jake’a E. połączona
z wyrafinowanym klasycznym rockowym gustem Mangolda.

Mark Mangold: „Nagrywanie tej płyty było prawdziwą zabawą. Nie ograniczamy siebie i wciąż przesuwamy granice. Uważam że świetny w swojej roli jest Jake, potrafi zaśpiewać wszystko… a jego niesamowity zakres daje nam dużą swobodę iść tam, gdzie chcemy. Lubimy siebie zaskakiwać.”
Występy na żywo oferują arsenał instrumentów klawiszowych i nowy, niesamowity poziom z
techniką instrumentalną, z utworami od najbardziej melodyjnych i progresywnych po prawdziwie chwytliwe i nieodparte rockowe hymny, dzięki głosowi Jake’a (Wokalista Roku 2020 wg. Burn!).
„Dla mnie jest to inspirujące, ponieważ KEYS jest inne niż zespoły, w których grałem.
Myślę, że ma bardzo charakterystyczne brzmienie i nie przejmujemy się ani czasem, ani nawet kierunkiem, tak samo jak po prostu staram się tworzyć piosenki i nagrania, z których czerpiemy dreszczyk emocji.”
Konkluduje Jake E.

Choć piosenki są zawsze najważniejszym elementem, ten zespół pokazuje, jak wszechstronne mogą być klawiatury w dzisiejszych czasach. Te pomysłowo wykonane utwory są bogate w zjadliwe syntezatory, organy, klawiszowa „gitara” pirotechnika i riffy (grane na klawiszach z dostępnymi teraz wtyczkami doskonale imitującymi gitary), olśniewające podpisy, bębnienie i bombastyczne refreny. Marka i Jake
są wielokrotnie nagradzanymi autorami piosenek, ale nigdy nie tracą z oczu kompozycji i melodii, choć osadzonej w bardzo oryginalnym i trudnym do sklasyfikowania brzmieniu, wzbogaconym czterooktawową rozpiętością wokalną Jake’a. Przygotuj się na wir emocji, jaki dostarczy Ci ten superband, wprowadzając Cię w dźwięk przyszłości!

‘Grand Seduction’ Tracklist:

  1. Grand Seduction
  2. All I Need
  3. Shiining Sails
  4. Switchblade
  5. Vortex
  6. Skin And Bones
  7. Turn To Dust
  8. Crazy Town
  9. Thought We Had Forever
  10. The World Is Ours

KEYS:
Jake E. – Vocals
Mark Mangold – Keys
Emanuel Bagge – Additional vocals and keys
Irwan Fabrien – Keyboard- guitar sound designer
Alex Landenburg – Drums
Adde Larsson – Drums

https://www.facebook.com/Keysband

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *