Peter Gabriel w Polsce!

peter gabriel 22

Peter Gabriel ogłasza koncertowe plany na wiosnę 2023. Trasa obejmująca 22 miasta rozpocznie się 18 maja 2023 w Krakowie. Sprzedaż biletów rusza 14 listopada.
Będzie to pierwsza trasa muzyka w Europie od czasu zorganizowanej w 2014 Back to Front Tour dla uczczenia kultowego albumu „So”. W jej ramach artysta odwiedził Łódź. Teraz Peter Gabriel wystąpi w 22 miastach w Europie oraz Wielkiej Brytanii. Tournée rozpocznie się 18 maja 2023 w Krakowie, a zakończy w Dublinie 25 czerwca 2023. W międzyczasie Gabriel odwiedzi Włochy, Francję, Niemcy, Danię, Szwecję, Norwegię, Holandię, Belgię, Szwajcarię i Zjednoczone Królestwo. Na przełomie lata i jesieni, gwiazdor zawita do Ameryki Północnej. Pełna rozpiska europejskich koncertów poniżej.


W ramach i/o – the tour, Peter Gabriel zaprezentuje na żywo premierowy materiał z nadchodzącego albumu „i/o”, jak również wybrane utwory ze swojego przepastnego katalogu. W setliście nie zabraknie ponadczasowych hitów, ulubionych kawałków fanów, jak i wielu niespodzianek. Do Gabriela na trasie dołączy jego stały zespół koncertowy w składzie Tony Levin, David Rhodes i Manu Katché. Więcej informacji o albumie „i/o” wkrótce.


– Minęło sporo czasu od mojej ostatniej trasy, a mam teraz do zaprezentowania mnóstwo nowych utworów. Jestem podekscytowany, że będę mógł zaprezentować je na koncertach. Do zobaczenia! – zaprasza na swoje występy Peter Gabriel.


Ogólna sprzedaż biletów wystartuje 14 listopada 2022 o godzinie 10:00, natomiast klienci Ticketmaster będą mogli zamówić bilety w przedsprzedaży, od czwartku, 10 listopada, od godziny 10:00. Fani zapisani do oficjalnego fanklubu Petera będą mogli kupić bilety już od 8 listopada.

i/o – the tour – Europe 2023
Czwartek 18 maja Kraków, Polska TAURON Arena
Sobota 20 maja Werona, Włochy Verona Arena
Niedziela 21 maja Mediolan, Włochy Mediolanum Arena
Wtorek 23 maja Paryż, Francja AccorHotels Arena
Środa 24 maja Lille, Francja Stade Pierre-Mauroy
Piątek 26 maja Berlin, Niemcy Waldbuehne
Niedziela 28 maja Monachium, NiemcyKoenigsplatz
Wtorek 30 maja Kopenhaga, Dania Royal Arena
Środa 31 maja Sztokholm, Szwecja Avicii Arena
Piątek 2 czerwca Bergen, Norwegia Koengen
Poniedziałek 5 czerwca Amsterdam, Holandia Ziggo Dome
Wtorek 6 czerwca Antwerpia, Belgia Sportpaleis
Czwartek 8 czerwca Zurych, Szwajcaria Hallenstadion
Sobota 10 czerwca Kolonia, Niemcy Lanxess Arena
Poniedziałek 12 czerwca Hamburg, Niemcy Barclays Arena
Wtorek 13 czerwca Frankfurt, Niemcy Festhalle
Czwartek 15 czerwca Bordeaux, Francja Arkea Arena
Sobota 17 czerwca Birmingham, Anglia Utilita Arena
Poniedziałek 19 czerwca Londyn, Anglia The O2
Czwartek 22 czerwcaGlasgow, Szkocja OVO Hydro
Piątek 23 czerwca Manchester, Anglia AO Arena
Niedziela 25 czerwca Dublin, Irlandia 3Arena

Peter Gabriel zyskał międzynarodową sławę za sprawą sukcesu Genesis, zespołu, który założył jeszcze w szkole. Po opuszczeniu grupy w 1975, nagrał 11 albumów studyjnych, skomponował soundtracki do „Ptaśka” Alana Parkera, „Ostatniego kuszenia Chrystusa” Martina Scorsese oraz „Polowania na króliki”, jak również wydał liczne albumy koncertowe. Na koncie ma wiele prestiżowych nagród, w tym Grammy, jest założycielem Real World Studios oraz wytwórni płytowej Real World Records. W 1980 powołał WOMAD, festiwal, który zapoczątkował kariery wielu artystów i niedawno świętował swoje 40-lecie.

Peter Gabriel jest współzałożycielem organizacji WITNESS (Witness.org), powołanej w 1992, pionierskiej w dziedzinie użycia kamer oraz technologii w walce o prawa człowieka. W 2007, wspólnie z sir Richardem Bransonem, zainaugurował The Elders (theelders.org), przy udziale Nelsona Mandeli. W 2006 otrzymał nagrodę Człowieka Pokoju, przyznawaną przez laureatów pokojowej nagrody Nobla. W 2008 artystę uwzględniono w Time 100 list, czyli zestawieniu najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Dwukrotnie wprowadzano go do Rock & Roll Hall of Fame. Peter Gabriel chętnie angażuje się nie tylko w akcje charytatywne, ale także wspiera różnego rodzaju kreatywne biznesy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *