PESTILENCE ogłasza szczegóły nowego albumu

PESTILENCE - Exitivm

Nowy album, dla nowego wydawcy, z nowym składem i zupełnie nową dynamiką: PESTILENCE – a w zasadzie jego lider, Patrizio Mameli – jest jak feniks, który ciągle na nowo odradza się z popiołów. Kierowana przez niego holenderska formacja wyda swój dziewiąty album zatytułowany “Exitivm” 25 czerwca nakładem Agonia Records. W internecie ruszyła oficjalna strona internetowa poświęcona wydawnictwu, dostępna tutaj:

https://www.exitivm.com

PESTILENCE zaczynał karierę od thrash metalu, by następnie zmienić styl i na początku lat dziewięćdziesiątych przejść w progresywny death metal. To właśnie dzięki tej zmianie uznawany jest dzisiaj za jednego z głównych prekursorów gatunku, obok Death, Cynic czy Atheist. Nieprzerwanie od 1986 jego główną siłę napędową stanowi założyciel, gitarzysta i wokalista, Patrick Mameli. Jest on znany ze swoich muzycznych transformacji i nie inaczej jest w przypadku “Exitivm”. Album eksploruje nowe terytoria, z akcentem na wynaturzone riffy, ciężar i brutalny groove. Charakterystyczne, progresywne brzmienie PESTILENCE zostało wzbogacone o atmosferę rodem z science fiction, jaskrawe solówki i subtelną pracę klawiszy. “Exitivm” to zarówno reinwencja jak i potwierdzenie trzydziestopięcioletniego dorobku grupy, z silnymi naleciałościami kultowego “Testimony Of The Ancients”. Nowe wcielenie PESTILENCE to nie tylko nowa dynamika, ale i nowi ludzie: Rutger van Noordenburg (Bleeding Gods) na gitarze, Joost van der Graaf (ex-Creepmime/ex-Sinister) na basie oraz Michiel van der Plicht (ex-God Dethroned/Carach Angren na żywo) na perkusji. Całość spina wspomniany na wstępie Mameli, który skomponował muzykę oraz teksty, a także wyprodukował album warz z Jory Hogeveen (Shinigami/Ancient Rites).

PESTILENCE nigdy nie nagrał dwa razy tej samej płyty. Pomimo kontrowersyjnej łatki jaka przylgnęła do Mameli‘ego, nie można mu zarzucić stania w miejscu. Wystarczy porównać ze sobą thrashowy debiut  “Malleus Maleficarum” (1988), z przesiąkniętym jazz’owymi naleciałościami “Spheres” (1993) czy frontalnym atakiem jaki prezentował  “Resurrection Macabre” (2009), nie wspominając o ulubieńcu fanów, wyprodukowanym przez Scotta Burns‘a “Testimony Of The Ancients” (1991). Po serii wznowień i reedycji w latach 2015 – 2018 oraz bardzo ciepło przyjętym albumie “Hadeon” (2018), formacja – podobnie jak wiele innych – została zastopowana przez pandemię. Trudna sytuacja doprowadziła do przetasowań w PESTILENCE. Mameli nie rzucił jednak ręcznika, a powstałe zamieszanie zainspirowało go do dobrania doświadczonych muzyków z własnego podwórka oraz napisania bardzo osobistej i mrocznej płyty. “Exitivm”, które przetłumaczone z łaciny oznacza “totalną destrukcję”,  w warstwie lirycznej dotyka tematów chorób psychicznych i globalnej dominacji.

Płytę nagrano, zmiksowano i zmasterowano w Pitch Note Studio (NL), za wyjątkiem perkusji, którą zarejestrowano w Droomschool van der Plicht (NL). Nagrania trwały od czerwca do sierpnia 2020. Autorem okładki jest Michał “Xaay” Loranc (Nile/Decapitated/Behemoth).

Utwory:

 1. In Omnibvs (Intro)
 2. Morbvs Propagationem
 3. Deificvs
 4. Sempiternvs
 5. Internicionem
 6. Mortifervm
 7. Dominatvi Svbmissa
 8. Pericvlvm Externvm
 9. Inficiat
 10. Exitivm
 11. Immortvos
 12. Personatvs Mortem (Outro)

Formaty:

 • Jewelcase CD
 • Digi CD
 • Box CD
 • Czarny LP
 • Transparentny LP
 • Czerwony LP*
 • Picture LP**
 • Pinwheel LP***
 • Firebreath LP***
 • Pliki cyforwe

*Dostępny tyko na Bandcamp
**Z antystatyczną matą na tarczę adaptera tylko w sklepie wydawcy
***Dostępny tylko w sklepie wydawcy

Ubrania:

 • T-shirt (2 wersje)
 • Bluza

Skład:
Patrizio Mameli – wokal, gitara
Rvtger van Noordenbvrg – gitara
Joost van den Berg – bass
Michiel van der Plicht – perkusja
Przedsprzedaż:
https://www.exitivm.com

Przedsprzedaż:
https://www.exitivm.com

PESTILENCE on-line:
Website: http://www.pestilence.nl
Facebook:https://www.facebook.com/Pestilenceofficial
Instagram: https://www.instagram.com/pestilenceofficial/
Spotify: https://open.spotify.com/artist/6JcFn4PlXFuXmhRXpOpsan

Agonia Records:
Website: https://agoniarecords.com
Webshop: https://agoniarecords.com/store
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: https://youtube.com/AgoniaRec


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *