PESTILENCE ogłasza nowego basistę

pestilence-nowy basista

Roel Käller dołączył do legendarnej holenderskiej grupy death metalowej PESTILENCE jako nowy basista, zastępując Joosta van der Graafa, który grał z zespołem od 2019 do 2023 roku i nagrał jeden album – „Exitivim” (2021). Przed dołączeniem do PESTILENCE, Käller był najbardziej znany ze swojej pracy z symfoniczną formacją death metalową Mayan.

Frontman PESTILENCE, Patrizio Mameli, skomentował: „Roel Käller przejmie obowiązki basisty od Joosta van der Graafa. Odbyliśmy z nim próbę i udowodnił, że jest więcej niż zdolny do wypełnienia tego miejsca. Ponadto jest jednym z najmilszych facetów jakiego poznałem, jest wygadany i kocha te same style muzyczne. Zdał konserwatorium. Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom przesłuchań za ich zainteresowanie, czas i wysiłek.”

Roel Käller dodał:„Znam Pestilence odkąd byłem nastolatkiem, więc dołączenie do nich to coś, o czym wtedy nawet bym nie śnił! Czuję się zaszczycony, że mogę brać udział w dziedzictwie tego niesamowitego zespołu! Chłopaki z zespołu przyjęli mnie w najmilszy sposób, a chemia w zespole jest świetna! Nie mogę się doczekać, aby wyjść z nimi na scenę i spotkać się z wami wszystkimi!!”

„Exitivm”, dziewiąty album PESTILENCE, znalazł się na kilku listach przebojów Billboard, w tym na liście 200 najlepiej sprzedających się albumów. Album wskoczył na 188 miejsce listy Billboard 200, 23 listy Current Hard Music Albums i 37  listy New Artist Albums w pierwszym tygodniu sprzedaży.

W 2023 ukazały się zremasterowane wznowienia klasycznych albumów PESTILENCE. „Malleus Maleficarum” (1988), „Consuming Impulse” (1989), „Testimony of the Ancients” (1991) i „Spheres” (1993) zostały zremasterowane od podstaw w Satanic Audio (Behemoth, Azarath), aby znacznie poprawić ogólną jakość dźwięku, wykorzystując współczesny sprzęt studyjny. Albumy są dostępne nakładem Agonia Records w wielu formatach fizycznych i na platformach streamingowych.

Obecny skład:
Patrizio Mameli – wokal, gitara
Rvtger van Noordenbvrg – gitara
Roel Käller – bass
Michiel van der Plicht – perkusja

Reedycje:
http://pestilence.store/fatal-rereleases/

PESTILENCE on-line:
Website: http://www.pestilence.nl
Facebook:https://www.facebook.com/Pestilenceofficial
Instagram: https://www.instagram.com/pestilenceofficial/
Spotify: https://open.spotify.com/artist/6JcFn4PlXFuXmhRXpOpsan

Agonia Records:
Website: https://agoniarecords.com
Webshop: https://agoniarecords.com/store
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: https://youtube.com/AgoniaRec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *