PALAYE ROYALE już we wtorek w Warszawie

2507 Palaye Royale

W ramach tegorocznej trasy koncertowej PALAYE ROYALE zagrają 9 lipca 2024 w Warszawie – Letnia Scena Progresji.

Przedsprzedaż dla klientów i osób zainteresowanych ofertą Citi Handlowy rozpoczęła się w piątek 8 marca o godz. 11:00
Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się w piątek 8 marca o godz. 12:00
Sprzedaż ogólna rozpocznie się w poniedziałek 11 marca na LiveNation.pl o godz. 11:00


Palaye Royale właśnie ogłosili europejską trasę koncertową zaplanowaną na lato 2024 roku, która obejmujmie występy na najważniejszych festiwalach oraz koncerty solowe. Trasa rozpocznie się od Slam Dunk w Wielkiej Brytanii i dotrze do Warszawy, głównych miast w Austrii, Szwajcarii, Danii, Holandii, a zakończy się w Niemczech.

EP-ka „Sextape” i ich kolejne pięcioutworowe wydawnictwo „Songs For Sadness” wydane za pośrednictwem Sumerian Records, dopełniają monumentalny rok dla tria, w którym świętowali ogromny sukces albumu „Fever Dream” największą serią koncertów w UE i Wielkiej Brytanii, wliczając w to wyprzedany koncert w londyńskim Eventim Apollo, a także wypełnionym po brzegi setem na Reading & Leeds Festival.

Tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy zespół wydał dziesięć utworów, a rok 2024 zapowiada się jeszcze lepiej, ponieważ zespół ma wydać kolejny długogrający album. Są również ogłoszeni na festiwalach takich jak: Slam Dunk w Wielkiej Brytanii i Tons of Rock w Norwegii.

Czwarty pełnometrażowy album Palaye Royale, Fever Dream, ukazał się pod koniec 2022 roku i wyłonił się z bardzo potrzebnej przerwy w chaosie, a trio powróciło do swoich korzeni i skomponowało większość albumu na pianinie. Zespół wyjaśnia: „Tworzenie tej płyty było jak powrót do czasów, kiedy po raz pierwszy zakochaliśmy się w muzyce”. Kontynuują: „Ta płyta jest w dużej mierze o wierzeniu w siebie i usamodzielnianiu się oraz pokonywaniu wszystkich przeszkód, które rzuca ci życie. To pierwszy raz, kiedy naprawdę przyjęliśmy pełne nadziei podejście w naszej muzyce”.

Łącząc brit-pop, glam rock i art-punk, Palaye Royale zgromadzili prawie miliard streamów w ciągu swojej kariery i zdobyli legion wiernych fanów dzięki swojemu szybkiemu, brudnemu rock’n’rollowi. Po raz pierwszy wylądowali w Los Angeles jako nastolatkowie, od tamtego czasu przebyli drogę przez bezwzględną scenę rockową L.A., przechodząc od grania koncertów w piwnicy, mieszkając w samochodzie, po występy na arenach na całym świecie. Niezależnie od tego, czy występują na największych festiwalach, takich jak: Reading i Leeds, Download i Pinkpop, czy też grając wyprzedane koncerty, najważniejszą ambicją zespołu jest pogłębienie rzadkiej więzi z ukochaną rzeszą fanów, pieszczotliwie nazywaną Soldiers of the Royal Council.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *