OVER THE UNDER wydało nową płytę „Red Album”

Over the under

6 kwietnia bieżącego roku bydgoskie metalowe trio OVER THE UNDER wydało najnowszą płytę pod tytułem „Red Album„. Zespół postanowił przekazać cały dochód ze sprzedaży pre-orderu na pomoc Ukrainie w walce z rosyjskim tyranem.

Over The Under to ekipa działająca na polskiej scenie od 2014 roku, a w drugiej połowie 2017 roku, wzięli sobie ideę rock’n’roll’a głęboko do serca i postanowili rzucić zwykłą pracę by zagrać 100 koncertów w 100 dni bez żadnych przerw, tym samym zdobywając rekord świata. Red Album to różnorodny most łączący wiele gatunków muzycznych. Riffy czerpiące pełną garścią z southernowych czy thrashowych klasyków przyprawione solidną produkcją i przekazem prosto z serca o aktualnym stanie świata. 

Płyta została nagrana w zespołowym Studio bez nazwy oraz wydana przez własną wytwórnię Falista Records i jest do nabycia na zespołowym profilu Bandcamp.

Komentarz odnośnie płyty „Red Album„:

Ideą płyty jest ukazanie wizji zapętlenia cywilizacji. Wizja ta krąży w okół dochodzenia przez cywilizację do resetu, po którym wszystko wraca do korzeni i rozpoczyna się znowu czas rozwoju. Podczas pisania tego albumu nie wiedzieliśmy, że przyjdzie pandemia. Może to ona jest tym resetem? Nie spodziewalibyśmy się, że u naszego sąsiada będzie wojna.  Może ta wojna jest takim resetem? Niestety album wpasował się w dzisiejszą sytuacje na świecie. Może to dopiero początek resetu? Kolor czerwony może kojarzyć się z sierpem i młotem, krwią, ale dla nas to apteczka ratunkowa. Cały dochód z preorderu przekazaliśmy na pomoc humanitarną Ukrainie. Więc apteczka w postaci Red Album to nie jest tylko przenośnia„.

źródło: Solid Rock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *