Nowy singiel SHOOM

shoom - sorrow

Zespół SHOOM 1 października zaprezentował swój debiutancki singiel pod tytułem „Sorrow”. Zespół ma w planach systematyczne publikowanie kolejnych utworów, które wejdą w skład długogrającej LP.

SHOOM to wrocławski duet rockowy którego początki przypadają na rok 2018. Wtedy to Michał Dyrda, perkusista takich projektów jak VIGIL, N3RV czy Unfortunate Sons, powracając do dawnej gitarowej pasji zaczął tworzyć materiał inspirowany takimi grupami jak Royal Blood, Highly Suspect czy Rival Sons. Kiedy pojedyncze riffy zaczęły przybierad kształt pierwszych kompozycji, kwestia potencjalnego wokalisty stała się oczywista. Mateusz Hadrian, z którym Michał miał okazję wspólnie tworzyć w zespole The Parrapets został zaproszony do współpracy. Po przesłuchaniu kilku demówek bez wątpienia podjął się pierwszych prób wokalnych. Charyzmatyczne i mocne wokale Mateusza w połączeniu z melodyjnymi akcentami oraz lekkimi falsetami, stały się idealnym dopasowaniem a zarazem kontrastem do gitarowych riffów i pompującej sekcji rytmicznej. Kontrast ten stał się swego rodzaju wyznacznikiem dalszego kierunku.
W dwuosobowym składzie miała miejsce pierwsza sesja nagraniowa, na której w krótkim czasie udało się zarejestrować kilka utworów demo.
W kolejnym etapie do współpracy został poproszony również Jakub Szyszka – ex gitarzysta VIGIL oraz założyciel i frontman Unfortunate Sons. Był on odpowiedzialny za gitarowe partie solowe.
Z gotowym materiałem i planem wejścia do studia, SHOOM musiał niestety jeszcze trochę poczekać za sprawą wyjazdu Michała za granicę.
Po ponad roku nieobecności, wraz z powrotem do Polski nadszedł czas na reaktywację projektu.

Prace nad pełnoprawnym studyjnym albumem ruszyły pełną parą latem 2019. Niestety kolejną przeszkodą w przygotowaniu płyty okazała się być pandemia korona wirusa. Małymi krokami duet szedł do przodu, tak by finalnie 1go października zaprezentować swój debiutancki singiel o nazwie SORROW. Sam utwór opowiada o ludziach chcących za wszelką cenę dopasować się do świata, zamiast podążać własną drogą. Moda zaczyna być ważniejsza niż wewnętrzny głos, który chce dla nas przecież zawsze najlepiej – chce uczynić nas szczęśliwymi. W efekcie na świecie jest coraz więcej tytułowego smutku, wynikającego z próby bycia kimś kim się nie jest. Podmiot liryczny ma zamiar za wszelką cenę sprzeciwić się temu i poprzez słowa utworu zaproponować to samo światu.
Koncepcja graficzna okładki oddaje ten przekaz poprzez przedstawienie człowieka jako bezmyślnego manekina, z obnażonym umysłem, którego oczy przykryte są powiekami “smutku”. Jest to obraz człowieka – marionetki dzisiejszych czasów.

Zespół ma w planach systematyczne publikowanie kolejnych utworów, które wejdą w skład długogrającej LP.
Do jednego z nich został nagrany teledysk ze współpracą z grupą Tutek Media House, w reżyserii Pawła Strumioskiego i już niebawem ujrzy światło dzienne.

Facebook: https://www.facebook.com/shoompl
Instagram: https://www.instagram.com/shoom_band/


    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *