Nowy singiel i video POWERWOLF

powerwolf - call of the wild

2021 rok upływa pod znakiem wilków: wraz z zapowiedzią nowego studyjnego albumu “Call Of The Wild”, arcykapłani heavy metalu z Powerwolf raz jeszcze zwrócili na siebie uwagę krytyków oraz fanów  i kontynuują pasmo sukcesów. 

Wraz z video z udziałem Alissy White-Gluz (ARCH ENEMY) i Falka Marii Schlegla, Powerwolf są bardziej niż gotowi do zaprezentowania zupełnie nowej wersji swojego przebojowego singla  “Demons Are A Girl’s Best Friend”. Jeśli oryginalna wersja tego ekscytującego utworu była już odtworzona ponad 50 mln razy na różnych platformach streamingowych, to nowa wersja tego numeru dosłownie rozpali heavymetalowy świat.

“Demons Are A Girl’s Best Friend” feat. Alissa White-Gluz znajdzie się na bonusowym albumie “Missa Cantorem”, który dodawany jest do różnych specjalnych formatów  “Call Of The Wild” .

Alissa White-Gluz tak mówi o tym singlu:

“Wiele radości sprawiło mi dorzucenie kobiecej cegiełki do “Demons Are A Girl’s Best Friend”; przerabiając tekst tak, by wzmocnił on kobiece przesłanie, co podkreślone zostaje jeszcze potężnym rykiem! Dzięki Powerwolf za otwartość na zrekonstruowanie piosenki w taki sposób!”

Falk Maria Schlegel o klipie i współpracy z Alissą White-Gluz:

“Praca z Alissą była dla nas przyjemnością, współpracowaliśmy po raz pierwszy przy tej sesji video do “Demons Are A Girl’s Best Friend”. Od razu na planie pojawiła się też wspaniała, energetyczna atmosfera! Alissa jest cudowną artystką i współpraca z nią, a także wspólna interpretacja tego klipu była niesamowitym doświadczeniem.”

Zobacz nowe video do “Demons Are A Girl’s Best Friend” ft. Alissa White-Gluz


Płyta ta stworzona została po raz kolejny we współpracy z uznanymi producentami: Jensem Bogrenem i Joostem van der Broek, będzie to nowy rozdział w historii Powerwolf, a ukaże się już 16 lipca, 2021. Ósmy studyjny album Powerwolf będzie dobrze służył starym, jak i nowym fanom kapeli, dobrze znane, charakterystyczne dla zespołu elementy brzmienia zaskakiwać i zachwycać będą na każdym etapie tej szalonej podróży w 11 odsłonach.

Matthew Greywolf o “Call Of The Wild”:

„Z albumem tym otwieramy nowy, ekscytujący rozdział w historii POWERWOLF. Płyta niewątpliwe brzmi jak Powerwolf, ale mamy też tutaj o wiele więcej elementów: poza zapuszczeniem się na nowe terytorium jakim jest np. instrumentacja celtycka w „Blood for Blood (Faoladh)” albo ballada „Alive or Undead”, podnieśliśmy wszystkie nasza charakterystyczne cechy brzmienia na nowy poziom.  Do tej pory nigdy nie brzmieliśmy tak potężnie i dziko – w najprawdziwszym tych słów znaczeniu. Nie możemy  już się doczekać, aby wreszcie pokazać wam wszystkim naszą nową bestię!”

“Call Of The Wild” to kolejny, po “Sacrament Of Sin” (2018) studyjny album Powerwolf i manifest nieprzerwanego pasma sukcesów; płyta, którą zespół udowadnia, że nie ma sobie równych w swoim gatunku.

Call Of The Wild lista utworów:

01. Faster Than the Flame

02. Beast of Gévaudan

03. Dancing with the Dead

04. Varcolac

05. Alive or Undead

06. Blood for Blood (Faoladh)

07. Glaubenskraft

08. Call of the Wild

09. Sermon of Swords

10. Undress to Confess

11. Reverent of Rats

Różne format nowej płyty (2-CD Mediabook, 3-LP Vinyl Box, 3-CD Earbook, digital) zawierają bonusowy album “Missa Cantorem” – przekrój przez historię Wilków z na nowo nagranymi wokalami w wykonaniu przyjaciół i towarzyszy zespołu.

Missa Cantorem (Bonus Album) lista utworów:

01. Sanctified With Dynamite – feat. Ralf Scheepers (Primal Fear)

02. Demons Are A Girl‘s Best Friend – feat. Alissa White-Gluz (Arch Enemy)

03. Nightside Of Siberia – feat. Johan Hegg (Amon Amarth)

04. Where The Wild Wolves Have Gone – feat. Doro Pesch

05. Fist By Fist (Sacralize Or Strike) – feat. Matthew Kiichi Heafy (Trivium)

06. Killers With The Cross – feat. Björn “Speed” Strid (Soilwork)

07. Kiss Of The Cobra King – feat. Chris Harms (Lord Of The Lost)

08. We Drink Your Blood – feat. Johannes Eckerström (Avatar)

09. Resurrection By Erection – feat. Christopher Bowes (Alestorm)

10. Saturday Satan – feat. Jari Mäenpää (Wintersun)

POWERWOLF Live 2021:

Podczas trasy koncertowej zespołu fani będą mogli usłyszeć najnowsze utwory kapeli, a sama trasa zapowiadana jest jako najbardziej spektakularne i epickie tournee pod względem produkcji w historii grupy. Po raz kolejny umocni to status zespołu jako jednej z najbardziej intensywnych koncertowych  formacji.

Wolfsnächte 2021
01.10.21 DE – Stuttgart / Schleyerhalle
02.10.21 CH – Zurych / Samsung Hall
04.10.21 ES – Barcelona / Razzmatazz
05.10.21 ES – Madryt / Riviera
07.10.21 FR – Paryż / Zenith
08.10.21 UK – Londyn / Roundhouse
09.10.21 BE – Antwerpia / Lotto Arena
10.10.21 NL – Amsterdam / Afas Live
12.10.21 IT – Mediolan / Alcatraz
13.10.21 DE – Frankfurt / Jahrhunderthalle
15.10.21 DE – Monachium / Zenith
16.10.21 DE – Oberhausen / König Pilsener Arena
17.10.21 CZ – Praga / Tipsport Arena
18.10.21 PL – Katowice – MCK
20.10.21 HU – Budapeszt / Arena
21.10.21 AT – Wiedeń / Gasometer
22.10.21 DE – Berlin / UFO im Velodrom
23.10.21 DE – Hamburg / Sporthalle


POWERWOLF:

Historia Powerwolf rozpoczyna się w 2004 roku, przypominać może bajkę i opowiada o jednym z najbardziej pracowitych i rozrywkowych pod względem koncertów zespołów na heavy metalowym świecie. Płyty Powerwolf nie tylko wielokrotnie uzyskiwały status złotych i platynowych albumów, ale i znajdowały się na samym szczycie list najlepiej sprzedających się krążków.  Wydawnictwo “Blessed & Possessed” (2015) było pierwszym albumem POWERWOLF, który pokrył się złotem a na listach przebojów utrzymywało się ponad 9 tygodni.  Poprzednie płyty z dyskografii grupy, “Preachers Of The Night” (2013) oraz niesamowite DVD, “The Metal Mass” (2016) – znalazły się na pierwszej pozycji niemieckich list bestsellerów. Ostatni album studyjny kapeli “The Sacrament of Sin” (2018) powtórzył ten wyczyn i znalazł się samym szczycie list.  Towarzysząca trasa koncertowa Wolfsnächte  również okazała się ogromnym sukcesem, a niesamowite występy zespołu podczas letnich festiwali zelektryzowały licznie zgromadzoną publiczność. Z zapowiadanym nowy wydawnictwem studyjnym oraz trasą koncertową rok 2021 upłynie pod znakiem wilczej watahy!

POWERWOLF:

Attila Dorn – wokale
Falk Maria Schlegel – klawisze
Charles Greywolf – gitara
Matthew Greywolf – gitara
Roel van Helden – perkusja

Więcej informacji:
HOMEPAGE
FACEBOOK
INSTAGRAM
NAPALM RECORDS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *