Nowy singiel ARCHIVE

Archive2022

Kolektyw z południowego Londynu, ARCHIVE, wydał swój nowy singiel „Daytime Coma” – epicki 14-minutowy post-rockowy utwór, który opisuje świat w 2020 r., jak wyjaśnia wokalista Dave Pen

„Wyobraziłem sobie ludzi w wieżowcach z małymi oknami, nie mających gdzie się podziać, tkwiących w domu z telewizorem i bezmyślnymi śmieciowymi programami nadawanymi przez świecące pudełko. To trochę ponura wizja świata, ale na końcu pojawia się nadzieja w postaci wersu… „I see a light in darkness, save me”. Ponieważ zawsze pojawia się światło, musi”


Opublikowany dzisiaj „Daytime Coma” pochodzi z 12-tego, nadchodzącego nowego albumu zespołu, który ukaże się w kwietniu 2022 r. pod szyldem  ich własnej wytwórni Dangervisit.

Mówiąc o nowym albumie  jeden z założycieli Archive, Darius Keeler, powiedział: „Gdy świat każdego dnia stawał się coraz dziwniejszy i bardziej niepokojący, pisanie stało się rozwijającą narracją. Z ograniczoną wolnością jednostki wystawioną na wielką próbę, cierpieniem spowodowanym przez COVID-19, strasznymi wydarzeniami w USA pod wodzą Trumpa i wzrostem wpływów prawicy, wszystko wydawało się możliwe. Te wydarzenia wywołały w nas gniew, ale również dziwny rodzaj inspiracji.  Doceniliśmy siłę muzyki i  uświadomiliśmy sobie, jakie mamy szczęście, że możemy wyrażać nasze uczucia w ten sposób. Wydaje się, że na końcu tunelu jest światło, ale nawet w tym świetle zawsze obecne są cienie” 

Wyprodukowany przez Archive i wieloletniego współpracownika Jérome’a Devoise’a,  album o roboczym tytule „#Archive12” będzie zawierał 17 utworów. Edycja deluxe zostanie wzbogacona o bonusowy soundtrack z nowymi i ekskluzywnymi utworami instrumentalnymi, które powstały jako ścieżka dźwiękowa do filmu dokumentalnego zespołu, który zostanie uwieczniony na  taśmie Super 8. Obraz będzie towarzyszył premierze krążka, który ukaże się na początku przyszłego roku. Projekt jest w trakcie powstawania, a za jego realizację odpowiedzialny jest reżyserski duet Ben Sommers i Dean Austin. Artyści będą śledzić proces twórczy zespołu i towarzyszyć muzykom w trakcie nagrań w studio. 

źródło: PIAS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *