Nowy singiel ALTER BRIDGE

ALTER BRIDGE

Zespół ALTER BRIDGE opublikował właśnie nowy animowany klip do nowego utworu z nadchodzącej płyty.

Po niedawno ogłoszonym siódmym studyjnym albumie “Pawns & Kings”, zespół Alter Bridge wydał debiutancki singiel – metalowy utwór “Silver Tongue”. Singiel ten jest jednym z trudniejszych utworów w aktualnym katalogu dokonań zespołu. Kwartet składający się z Mylesa Kennedy’ego (wokal/gitara), Marka Tremontiego (gitara/wokal), Briana Marshalla (bas) i Scotta Phillipsa (perkusja) stworzył chwytliwą metalową kompozycję, która jest też klasycznym numerem w dorobku Alter Bridge. Piosenka jest obecnie dostępna na stronach wszystkich serwisów streamingowych, a wszyscy zainteresowani, którzy zamówią przedpremierowo album w wersji cyfrowej, będa mogli pobrać od raz ten singiel wraz z wydanym już numerem “Pawns & Kings”.  W teledysk do utworu “Silver Tongue” opowiedziana jest historia postaci, które ulegają urokowi  pięknego obrazu i są przez niego zniewolone. Obraz przekształca się, aby odsłonić swoją prawdziwą naturę i zaczyna dominować nad postaciami, zmuszając je do walk w klasycznym starciu dobra ze złem. Animowany teledysk do “Silver Tongue” został stworzony i wyreżyserowany przez Ollie Jonesa z Better Feeling Films (Myles Kennedy, Prodigy, Psychedelic Porn Crumpets) i jest już dostępny tutaj:

Siódmy album zespołu, “Pawns & Kings” ukaże się na całym świecie 14 października nakładem Napalm Records. Na płytę składa się 10 zupełnie nowych epickich utworów, które zapewnią zespołowi nowych fanów na całym świecie, a jednocześnie nasycą entuzjastów, którzy cierpliwie czekali na nową muzykę kapeli. Zespół opublikował już lyric video do utworu tytułowegoz nowego krążka, który wygenerował ponad 250,000 wyświetleń w ciągu niespełna 5 dni. Filmik do utworu “Pawns & Kings” można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/aTqN0nh7Avk. Na nowym albumie zespół ponownie działa z wieloletnim współpracownikiem i producentem Michaelem “Elvisem” Baskettem, aby stworzyć kolekcję niezapomnianych nowości w imponującym katalogu grupy.

Począwszy od otwierającego krążek “This Is War” po tytułowy “Pawns & Kings”, Alter Bridge powraca z płytą pełną intensywnych utworów powstałych po tym, jak cykl ich ostatniego albumu został przerwany przez globalną pandemię. Takie kompozycje jak “Dead Among The Living”, “Silver Tongue” i “Holiday” brzmią w charakterystyczny dla zespołu sposób. Na płycie nie brakuje epickiego rozmachu, trzy z dziesięciu utworów trwają ponad sześć minut każdy. Opus magnum albumu – “Fable Of The Silent Son” liczy 8:29 i jest najdłuższą piosenką w dorobku zespołu. Mark Tremonti rezygnuje ze swojej drugoplanowej roli, aby wyjść na pierwszy plan w “Stay”, introspektywnej balladzie, która na żywo stanie się ulubionym numerem fanów.

Lista utworów:

1)   This Is War
2)   Dead Among The Living
3)   Silver Tongue
4)   Sin After Sin
5)   Stay
6)   Holiday
7)   Fable Of The Silent Son
8)   Season Of Promise
9)   Last Man Standing
10) Pawns & Kings


Natomiast już w listopadzie grupa wystąpi w Polsce – bilety jeszcze w sprzedaży, zapraszamy!:

Metal Mind Productions

zaprasza

ALTER BRIDGE

+ HALESTORM

+ MAMMOTH WVH

07.11.2022 – Katowice, MCK

Otwarcie bramek: 18:30

Start: 19:30

Ceny biletów:

250 PLN (w przedsprzedaży)

270 PLN (w dniu koncertu)Bilety do nabycia na stronach:
shop.metalmind.com.pl (bilety kolekcjonerskie), www.eventim.pl, www.ebilet.pl,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *